תורמים / JGive Platinum

השלב הבא של
הנתינה שלכם

קרן התרומות הפרטית המתקדמת בישראל.

להצטרפות

מה זה JGive Platinum?

מדובר בקרן תרומות פרטית, כלי פילנתרופי-פיננסי. הכלי מבוסס על מודל
Donor Advised Fund (DAF) והוא השילוב המושלם בין תרומה אסטרטגית ותכנון מס חכם.

מפקידים כספים המיועדים לתרומה לקרן, מקבלים על המקום קבלה מוכרת למס על כל הסכום ותורמים ישירות מהיתרה בקרן – בזמן ובקצב שמתאים לכם.

קרן תרומות פרטית:

איך זה עובד?

01

מפקידים

מעבירים לקרן שלכם סכומים המיועדים לתרומה, בצורה חד–פעמית או בהוראת קבע, ומקבלים קבלה מוכרת למס על כל הסכום.

02

משקיעים

משקיעים את כספי הקרן ונהנים מפטור ממס על הרווחים.

03

תורמים

תורמים ישירות מהיתרה, אונליין, לכל עמותה בישראל בעלת סעיף 46.

JGive במספרים

הצטרפו למאות אלפי התורמים והתורמות, שבחרו להעביר את הפעילות החברתית שלהם ל- JGive.

1,000,000+
תרומות
500,000,000+
ש״ח בתרומות
800+
תורמים ותורמות בעלי קרנות
1,600+
עמותות

כמו בנקאות פרטית, רק לפילנתרופיה

אזור אישי לניהול תרומות

שאלות ותשובות

מהי קרן תרומות פרטית?

קרן תרומות פרטית היא כלי פיננסי-פילנתרופי חדשני, המעניק לתורמים את האפשרות לתרום יותר לאורך זמן וליהנות מהטבות המס המקסימליות.

מהו היתרון המיסויי בקרן תרומות פרטית?

קרן תרומות מאפשרת להפריד בין שלב ההפקדה לבין שלב התרומה בפועל. ההפרדה הזאת מאפשרת לכם להפקיד כספים המיועדים לתרומה עתידית, לקבל באופן מיידי קבלה מוכרת למס המעניקה זיכוי בגובה של עד 35% מסכום ההפקדה ולתרום לאורך זמן לכל עמותה רשומה בישראל.

איך זה אפשרי?

קרנות התרומה הפרטיות מנוהלת על ידי JGive, שהיא בעצמה עמותה (קרן עשור, ע"ר). לכן, כל הפקדה לקרן כבר נחשבת כהעברת תרומה. בצורה הזו ניתנת לנו האפשרות להפיק קבלה עבור ההפקדה שלכם – עוד לפני התרומה בפועל. לאחר מכן, ביצוע התרומות מתנהל על גבי הפלטפורמה הדיגיטלית שלנו – מכל מקום ובכל זמן.

כמה זה עולה?

ככל שהיתרה השנתית הממוצעת שלכם גדולה יותר – העמלות נמוכות יותר.
עד 500 אלף שקל: 0.6% בשנה.
500 אלף-2 מיליון שקל: 0.45% בשנה.
2 מיליון-10 מיליון שקל: 0.3% בשנה.
מעל 10 מיליון שקל: 0.15% בשנה.
העמלה השנתית המינימלית עומדת על 750 שקל. קרנות שמושקעות במסלולי השקעה יחויבו בדמי ניהול של עד 0.5%.

האם יש סך הפקדה מינימלית לפתיחת קרן?

לא. כחלק מהמשימה שלנו לעיצוב תרבות הנתינה בישראל, חשוב לנו להנגיש את השירות לכל מי שרוצה לעשות טוב. עם זאת, כדי ליהנות מכל היתרונות של חשבון Platinum יש להפקיד לקרן סכום מינימלי של 50 אלף ש"ח בשנה.

איך מפקידים כספים לחשבון?

בלחיצה על "ביצוע הפקדה" באזור האישי תוכלו להעביר כספים בהעברה בנקאית או באשראי לקרן שלכם. לאחר ההפקדה תוכלו לתרום את הכספים בחשבון לאורך זמן ולמטרות שונות.

איך מזדכים על המס?

לאחר אישור ההפקדה לחשבון, תופיע באזור האישי קבלה מוכרת למס על כל סכום ההפקדה, אותה אפשר להוריד ולהגיש למס הכנסה בצורה עצמאית או באמצעות רואה חשבון.

כמה זמן הכספים יכולים להישאר בקרן
עד לביצוע התרומה בפועל?

ביתרה של עד 5,000 ש"ח – יוכלו הכספים להישאר בחשבון עד לתום שנתיים קלנדריות. לאחר מכן, תצטרכו לתרום אותם לכל עמותה שתבחרו (אפשר להפקיד כספים נוספים כדי להאריך את יתרת הזמן לביצוע התרומה). בחשבונות של 35-5 אלף ש"ח, יש לתרום 35% מסך היתרה בקרן בתום שנתיים קלנדריות.

איך עוקבים אחרי התנועות בחשבון?

באזור האישי מופיעות כל התנועות – הפקדות, תרומות וקבלות זמינות להורדה. לצד כל פעולה אפשר לראות פירוט הכולל תאריך, סכום, סטטוס ועוד.

האם אפשר לתרום בצורה אנונימית?

בהחלט. עקב כך שקרן התרומות מנוהלת על ידינו, העמותה תמיד תראה את התרומה כהעברה מ-JGive, אלא אם במהלך תהליך התרומה תבחרו באפשרות להוסיף את שמכם.

לאילו ארגונים אפשר לתרום באמצעות קרן התרומות הפרטית שלי?

דרך הקרן אפשר לתרום לכל עמותה רשומה בישראל – ישירות דרך הפלטפורמה וללא התערבות צד שלישי. מתחברים לאזור האישי, לוחצים על "תרומה" ובוחרים יעד וסכום. כל העמותות בפלטפורמה הן בעלות אישור ניהול תקין מרשם העמותות ובעלות סעיף 46א המאפשר לקבל זיכוי מס על התרומה שלכם.

אני משלם מיסים בארה״ב/באנגליה.
האם יש לזה השפעה?

ל-JGive יש שותפויות עם ארגונים ללא מטרות רווח במדינות הנ"ל. תורמים יכולים לתרום לארגונים ישראלים במטבע זר ולקבל קבלה מוכרת למס במטבע שההפקדה בוצעה בו. אם תרצו לתרום בדולר אמריקאי, למשל, תוכל לעשות זאת דרך JGive - Friends of Asor USA Inc, ארגון צדקה ציבורי מוכר פטור ממס כמתואר בסעיף 501(c)(3), ולקבל קבלה מוכרת לרשויות המס האמריקאית.

יש לי כבר קרן פרטית בחו״ל. למה לי לפתוח עוד אחת?

פתיחת קרן תרומות פרטית ב-JGive מאפשרת לך לתרום לעמותות ישראליות במהירות וביעילות ולחסוך את הבירוקרטיה הכרוכה בהעברות בינלאומיות. תוכלו לתרום לכל המטרות הישראליות הקרובות לליבכם, בצורה פשוטה, יעילה ומהירה יותר – תוך חיסכון משמעותי בעלויות.

התורמים שלנו מספרים

"ה-DAF של JGive הוא דרך פשוט נפלאה לניהול פילנתרופיה. הפלטפורמה הופכת את חיפוש העמותות לפשוט ומסייעת לנהל תיעוד מדויק שעוזר להבין לאן נתרמו הכספים שלי ומתי. אני ממליץ בחום לכל תורם וארגון להצטרף ל-JGive"

סטיוארט הרשקוביץ

"JGive מאפשרים לי למקסם את התרומות שלי, בזכות האפשרות לתרום מניות (ובכך לחסוך מיסים) ולרכז את כל התרומות לאורך השנה בקבלה אחת. הפלטפורמה הדיגיטלית מאפשרת לי לתמוך בעמותות ובמטרות שמקודמות על ידי חברים ולשמור תיעוד מדויק של כל התרומות"

מאיר יהושע

"כארגון מבוסס טכנולוגית, המחויבות של JGive לחדשנות מתבטאת בכך שהם מציגים כל הזמן כלים ושירותים חדשים שמקלים על הנתינה ובמקביל מפחיתים את עלויות העסקאות, כדי להבטיח שהסכום המקסימלי של הכספים אכן יגיע לארגון הצדקה הנזקק"

יונתן בנדהיים

להצטרפות השאירו פרטים כאן:

תודה! נחזור אליכם במהרה.
Oops! Something went wrong.