4 סיבות להגדיר יעד לקמפיין גיוס ההמונים שלכם

קביעת יעד לקמפיין גיוס המונים הוא אחד המפתחות המרכזיים למדידת ההצלחה של הקמפיין שלכם, והנה ארבע הנקודות המרכזיות ביותר שמסבירות מדוע כדאי לקבוע אותו מראש.

אם אי פעם השתתפתם בספורט תחרותי, אתם בטח יודעים שהטיפ הכי חשוב לפני שמתחילים להתאמן הוא להציב יעד ברור, מדיד וספציפי לאימונים שלכם. במובנים רבים, קמפיין גיוס המונים הוא ספורט תחרותי; הוא כולל חודשים של הכנות לקראת פרק זמן מוגדר מראש בו אתם צריכים לתת הכל ולהגיע לקו הסיום, בתקווה, עם התוצאה לה ציפיתם. 

בדיוק מהסיבה הזאת, ריכזנו עבורכם את ארבעת הסיבות שאתם חייבים להציב יעד לקמפיין גיוס ההמונים שלכם. מוכנים? בואו נרוץ:

#1 מייצר מטרה ברורה

בגיוס תרומות, כמו בספורט, הריגוש בלעבוד קשה למען מטרה מסוימת הוא גדול יותר כשאנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים. הצבת היעד לקמפיין גיוס המונים עוזרת לכל מי שמעורב, מפעילי העמותה ועד השגרירים, לעשות את כל המאמץ שניתן כדי להגיע לסכום המיועד. בהמשך, היעד יעזור לנו לבחון איך אנחנו מתקדמים ביחס ליעד שהוצב והאם יש שינויים שצריכים לבצע כדי לעמוד בו.

2# עוזר לתכנן נכון את המשאבים

יעד גיוס עוזר לנו לתכנן את הקמפיין שאנחנו בונים בצורה יעילה יותר. זה מאפשר לנו להעריך את כמות הכסף הדרושה לנו כדי להשיג את המטרה שהצבנו ולפתח אסטרטגיה שתסייע לנו לגייס את הכסף הזה. תקציב השיווק, למשל, עשוי להשתנות בצורה משמעותית בין עמותה שמגייסת 100,000 ש"ח לבין עמותה שמגייסת 2 מיליון ש"ח. הצבת היעד, אם כן, מונעת פיזור משאבים ומגדילה את המוטיבציה שלנו להמשיך בדרך, גם ברגעים קשים יותר בתהליך. 

#3 שומר את השגרירים מעורבים

בקמפיין שגרירים, יעד הגיוס הוא הרבה מעבר למספר - הוא אטרקציה וחומר הבעירה של השותפים שלכם לגיוס. כשאנחנו מפצלים את סכום הגיוס הכללי בין מספר שגרירים, כל שגריר יכול לראות בצורה מובהקת כמה החלק שלו עזר כדי להגיע ליעד, או כמה עבודה יש לו עוד לעשות כדי לעזור לנו להצליח במשימה. בנוסף, היעד עוזר לנו לייצר אירועים/צ'ופרים או הפתעות סביב אבני דרך בקמפיין - (למשל: בהגעה ל- 50% כל שגריר ושגרירה מקבלים חולצה או ספל עם כיתוב מיוחד ומרגש).

#4 מעודד תרומות

מחקרים מראים כי קצב ההתקדמות ביחס ליעד שהוצב משפיע בצורה ישירה על מידת המעורבות של התורמים שלכם. כך למשל, אם אתם רחוקים מהיעד, הסיכוי שלכם לקבל תרומות גדולות - גדל. מהצד השני, קמפיין פופולרי עם מטרה מרגשת שמתקרב ליעד, עשוי ליצור התלהבות ורצון לקחת חלק לפני שהוא מסתיים. כך או כך, היעד הוא אחד הפרמטרים הכי חשובים מנקודת המבט של התורמים

לסיכום: 

אם לא ניתן למדוד את השגת המטרה, קשה יותר לנהל אותה. הצבת יעד לקמפיין היא כלי שמקרב בינינו לבין התורמים שלנו. כאשר אנחנו מציבים מטרה מוגדרת וספציפית, כל המנגנונים המחשבתיים שלנו פועלים למען השגת אותה מטרה: האינטואיציה, היצירתיות, הרגשות ומנגנון החשיבה הלוגי. כאשר כל הדברים הללו פועלים יחד ומשתפים פעולה ביניהם, גם אצלנו וגם אצל התורמים שלנו, הסיכוי שלנו להגיע ליעד שהגדרנו מראש (ואולי אפילו מעבר לו) גדל בצורה משמעותית. 

בהצלחה!

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Edt

The JGive Team

The JGive Team