טיפים לקמפיין מוצלח בתקופת המלחמה

גם בימי מלחמה, פורים הוא זמן שיא בכל הנוגע לגיוס תרומות. כמה צעדים פשוטים יוכלו להפוך את קמפיין החג שלכם לנגיש, מותאם לתקופה ומוכר יותר – וכך להגדיל את הסיכוי שהוא ישיג את מטרותיו

אין ספק שמורכב לחגוג את פורים בזמן מלחמה. מצד אחד, החג לא יכול להיות שמח ומבדח באמת. מצד שני, מצטלבות בו שתי סיבות טובות לתרום: המלחמה, ומצוות מתנות לאביונים בי"ד או בט"ו באדר.

לכן, אנחנו צופים תנועה ערה ומספר רב של קמפיינים שייפתחו לקראת החג.

אז איך תוכלו להגדיל את היקף התרומות לעמותה שלכם בחג? וכיצד תוכלו לעזור לה לבלוט? אספנו עבורכם כמה טיפים פשוטים ופרקטיים לניהול גיוס התרומות שלכם, שיוכלו להועיל לקראת החג הקרב ובא.

שתפו בעשייה שלכם בזמן המלחמה:

  • העמותה שלכם תורמת למאמץ הלאומי, בחזית או בעורף? ספרו על זה לתורמים בצורה ברורה.
  • נסחו בצורה חדה ומדויקת את שם הקמפיין ומטרת הגיוס.
  • כתבו בקצרה מה עשתה העמותה במהלך ימי הלחימה.
  • הוסיפו תמונות וסרטונים לעמוד הקמפיין.

השתמשו בתמונות ברורות ומזמינות: 

קשה להגזים בחשיבות של תמונה טובה. לכן, בחרו רק בתמונות איכותיות, ברזולוציה המתאימה, שעושות טוב על העין ועל הלב, ובעיקר – שמזמינות את התורמים ללחוץ על דף הקמפיין, ללמוד יותר על תחום הפעילות שלכם ובתקווה גם לתרום.
בנוסף, נסו להימנע מטקסטים מורכבים וארוכים על התמונה.

(זה עובד גם הפוך, כן? תמונות מפוקסלות, לא ברורות, מבולגנות או סתם לא מזמינות – מורידות בצורה דרמטית את מידת העניין של תורמים בקמפיין)

אמ"לקו: 

כתבו בצורה תמציתית וברורה מה עושה העמותה וכיצד תשמשו בכספי התרומות. לתורם המזדמן לא קריטי בהכרח לדעת מתי קמה העמותה, אבל קריטי מאוד לדעת מה המטרה שלה ואיך היא מגשימה אותה בפועל. נסחו במשפט או שניים מה הבשורה שלכם לעולם ומה העמותה עושה ביומיום, בשפה נעימה, בגובה העיניים ובעיקר בצורה מזמינה.

שתפו בכל הכוח:

  • קמפיין שגרירים (הפנייה למאמר הרלוונטי), שמובל על ידי תומכי הארגון שלכם (עובדי העמותה, מתנדבים, ועד מנהל, בוגרים – או כל מי שמחוברים לעמותה ולעשייה) יכול להקפיץ את הקמפיין שלכם ואת מידת העניין בו.
  • אל תתביישו לשלוח מיילים, סמסים והודעות ווטסאפ למי שעשויים לתרום ולסייע. במקרה הגרוע יתעלמו ממה ששלחתם, במקרה הטוב תצא לכם מזה תרומה.
  • למתקדמים: השקיעו בקמפיין דיגיטל למשיכת תורמים. לפי היכולת שלכם, תוכלו לגייס משפיענים, ליצור מודעות PPC ברשתות החברתיות או מודעות גוגל ועוד. לפעמים, גיוס תרומות יכול להרוויח מהשקעה כספית.

גלו אמפתיה

תקופת המלחמה מביאה איתה אתגרים רבים. למרות העלייה במספר התרומות בימים אלו, חשוב לדבר אל קהל התורמים בהבנה ובגובה העיניים. משפחות רבות סובלות ממעמסה כלכלית ועבורן בקשת תרומה עשויה להיתפס כתלושה או אפילו כחצופה.

לכן, היו קשובים למצב ולתורמים שלכם. כתבו על המורכבות שבגיוס בתקופה זו באפס ציניות ומצאו את הדרך הנכונה להציע להם להיות שותפים. 

לקמפיין נגיש, ברור, מותאם לתקופה ושמגיע לקהל היעד הרלוונטי יש סיכוי גדול יותר בהרבה להצליח. שווה להשקיע קצת, לחדד ולדייק, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר – ולאפשר לעמותה שלכם לעזור יותר. סומכים עליכם.

פורים שמח, עד כמה שרק אפשר.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team