5 כלים להגדלת התרומות לעמותה שלכם

שימוש מושכל בכלים ובפיצ'רים שונים יכול לעזור לנו להעמיק את האינטראקציה עם התורם, להוקיר לו תודה ולשקף לו ככל הניתן את הערך העצום שהתרומה שלו מספקת לארגון

עמוד תרומה- הפנים של העמותה

כמו בכל פלטפורמה חברתית או עסקית אחרת, דבר ראשון חשוב להשקיע בעמוד התרומה של העמותה בפלטפורמה ולוודא שהוא מכיל את כל הפרטים הרלוונטיים עבור התורם הפוטנציאלי. הרי בסופו של דבר, מדובר בפנים של העמותה, כך שזו ההזדמנות שלכם לעורר עניין וסקרנות מצד  התורמים באמצעות צירוף מידע רלוונטי ומעניין אודות הארגון. לרוב, על מנת לשדרג את הנראות של הארגון ולעורר יותר עניין, אנו ממליצים לעשות שימוש באמצעי מדיה שונים שיאפשרו לכם להעביר את המסר באופן אותנטי ומוחשי יותר, בין אם מדובר בתמונה או סרטון וידאו קצר וממוקד.

כדי להשלים את התמונה וליצור את האפקט המלא, חשוב לשנן מילה נוספת - קטגוריות. כדי לסייע לתורמים להגיע בדיוק לעמוד הקמפיין או העמותה שלכם, יצרנו קטגוריות שונות המפולחות לפי תחומי עניין. כך שאם לדוגמא הארגון שלכם עוסק בחינוך ורווחה, תוכלו להוסיף את הקטגוריות האלה לעמוד העמותה שלכם ובכך ליצור חשיפה ממוקדת יותר מצד התורם הפוטנציאלי שמחפש בדיוק את אותם תחומי עניין.

גייסו תרומות היישר מאתר העמותה שלכם או באמצעות עמוד תרומה נפרד

דף העמותה מהווה סוג של כרטיס ביקור עבור הארגון בפלטפורמה. אך לעיתים מקשה על התורם לאתר את העמותה אליה הוא מעוניין לתרום. לכן, על מנת לייצר עבור התורמים חוויה מותאמת אישית, החלטנו לייצר עבור כל עמותה המפרסמת בפלטפורמה עמוד תרומה ייחודי בעל דומיין נפרד, בתוספת מידע על פעילות העמותה ומידע על פרטי התרומה והסוג שלה, כמו למשל מימון המונים בעבור מטרה מסוימת.. עמוד זה נבנה באופן אוטומטי על ידי JGive ומתויג תחת התגית 'קולקט' בלשונית הקמפיינים באזור העמותה, ומוצע לכם בנוסף על מגוון שירותים אחרים, הן לעמותות והן לתורמים, כמו למשל כלי ייחודי להחזרי מס לפי סעיף 46(א). עמוד התרומה מתפקד למעשה כסוג של נכס דיגיטלי עצמאי, כך שמבחינת התורם לא מדובר בעוד עמוד המשויך לפלטפורמת תרומות, אלא בכלי ישיר לצורך יצירת אינטראקציה בלתי אמצעית עם הארגון. מה שעשוי לשפר באופן ניכר את חוויית התרומה שלו.

כבר יש לכם אתר? תוכלו לבצע הטמעה של חלון התשלום באתר העמותה באמצעות פיצ'ר מיוחד שפיתחנו. אופציה זו מאפשרת לעמותה לגייס תרומות ישירות מתוך האתר שלה ובכך לשמור על חוויית לקוח אחידה ועקבית מבלי להעביר את התורמים לעמוד נפרד לצורך ביצוע התרומה.

סליקה דרך עמוד תרומה באמצעות JGive Collect

סכומים מוצעים לתרומה

על פניו מדובר בעוד אלמנט טכני שניתן לשלב בקמפיין, אך ההחלטה לגבי הסכומים המוצעים לתרומה מצריכה חשיבה אסטרטגית לא מבוטלת. שכן, מצד אחד רצוי להעמיד בפני התורם מספיק אופציות. אך מצד שני, לעתים אפשרויות בחירה רבות עשויות לבלבל את התורם, כך שחשוב לתכנן את המהלך מראש ולהסכים על מספר אפשרויות בחירה אופציונליות המתרפסות על פני טווח רחב יחסית של סכומים.

בנוסף, על מנת לייצר שקיפות גדולה יותר מצד הארגון אנו תמיד ממליצים  לכתוב לצד הסכום את המטרה הספציפית שלשלמה הוא מיועד, כך שהתורמים יכולים לדעת מראש באיזו פעילות ספציפית מושקעת התרומה שלהם. ככל שתקפידו לייצר מסרים גלויים וישירים יותר בנוגע לפעילות הארגון ולמטרת התרומות, כך תוכלו לחזק את יחסי האמון בין הארגון לתורמים ולבסס עמם אינטראקציה טובה ומעמיקה יותר.

תקשורת שוטפת עם התורם

ואם כבר הזכרנו את המילה אינטראקציה, הרי שהתקשורת עם התורם לא מסתיימת לאחר שהוא מבצע את התרומה. הרי גם התורם מצדו, מצפה לרוב לעדכונים ולמידע רציף לגבי התקדמות הקמפיין, על מנת לקבל ערך כלשהו בתמורה לתרומה שלו. לכן, על מנת להעמיק את הקשר עם התורם ולשקף בפניו את החשיבות של התרומה שלו עבור הארגון, רצוי לשמור אתו על קשר רציף, בין אם באמצעות רשימת תפוצה במייל או על ידי טירגוט ספציפי שלו עבור פעילויות מסוימות שעשויות רלוונטיות עבורו, בהתאם לפרטים שהוא השאיר. קשר רציף ועקבי עם התורם, עשוי להגביר את הסקרנות של התורם לגבי פעילות הארגון ואף לסייע בהגדלת התרומות עבור הארגון, הן מצד התורם עצמו והן באופן עקיף על ידי המלצות שינתנו על ידו. 

עם זאת, לא תמיד התורם מעוניין בעדכונים שוטפים לגבי פעילות הארגון. אז על מנת להימנע ממצב בו התורם מסיר את עצמו אחר כבוד מרשימת התפוצה שלכם, רצוי להקדים תרופה למכה ולמנוע זאת מראש. במסגרת הפלטפורמה של JGive הוספנו פיצ'ר המאפשר לתורם לבחור מראש אם הוא מעוניין לקבל עדכונים מהעמותה באופן שוטף. על מנת לבדוק זאת, יש להיכנס לאזור בעמוד העמותה שנקרא 'אנליטיקות' ולהוריד דוח אקסל המכיל את כל פרטי התורם. בדוח זה ניתן לראות האם הלקוח הסכים להעביר את פרטיו האישיים לצורך קבלת מידע שיווקי.

כך לדוגמא, ניתן ליצור קשר שוטף  עם התורמים עבור פרויקט לקייטנת אילן של עמותת בני עקיבא לעדכן אותם בנוגע להכנות לקראת הקייטנה, לשתף אותם בפעילויות אשר צפויות להתקיים במהלך הקייטנה ולהדגיש בפניהם את החשיבות החברתית העצומה של הפרויקט עבור הילדים ובני הנוער שלוקחים חלק בקייטנה כאחד.

הקדשות – כלי חשוב לחיזוק הקשר האישי בין התורם לעמותה

אז כפי שכבר ציינו בפסקה הקודמת, אינטראקציה טובה ורציפה עם התורם עשויה להגדיל את הנאמנות מצדו ואף להוביל לשיתופי פעולה נוספים עם גורמים נוספים. אך לעתים, קבלת עדכונים שוטפים במייל ופירוט ספציפי לגבי פעילויות הארגון, לא מספיקים על מנת לייצר ערך מוסף בקרב התורמים ולבסס יחס אישי וקרוב יותר בין שני הצדדים. זאת בדיוק הסיבה שיצרנו את הפי'צר  'הקדשות', באמצעותו התורם יכול לצרף הקדשה ספציפית עבור העמותה או האנשים הפעילים בה ולהחמיא להם על פעילותם. כך שאם לרוב התקשורת בין התורם לעמותה נעשית באמצעות מיילים ועדכונים שוטפים, ההקדשות מאפשרות עליית מדרגה במידת האינטראקציה בין הארגון לתורם, כך שחשוב לעקוב באופן תדיר אחר ההקדשות המתווספות לקמפיין ולענות באופן אישי לתורמים.

עם זאת, על מנת לייצר יותר אותנטיות, רצוי שהתגובה לתורם תתבצע על ידי מושא ההקדשה. כך לדוגמא- בקמפיין של צוות הצלה – שותפים להצלת חיים, ניתן לראות שתורם צירף הקדשה מיוחדת לכונן המסור. במקרה כזה, רצוי שאותו כונן בעצמו יצור קשר עם התורם לו ויודה לו באופן אישי על המילים החמות ועל התרומה שלו.  חיבור אישי ומיידי עם התורם עשוי לייצר תחושת אמון חזקה מצדו ולהוות בסיס לתקשורת ארוכת טווח בינו לבין העמותה.

לסיכום – שימוש בדיגיטציה לצד יחס אישי

אמנם כיום תרומות רבות מתבצעות באופן דיגיטלי, כך שלרוב לא מתבצעת אינטראקציה פרונטלית בין הארגון לתורם. מה גם שלא מספיק להשתמש  באוטומציות ובאמצעים דיגיטליים שונים על מנת לייצר יותר מחויבות והערכה מצד התורם ולהגדיל בהדרגה את כמות התרומות. לכן, חשוב לעשות שימוש מושכל בכלים ובפיצ'רים השונים, על מנת להעמיק את האינטראקציה עם התורם, להוקיר לו תודה על תרומתו הרבה ולשקף לו ככל הניתן את הערך העצום שהתרומה שלו מספקת לארגון.  

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team