איך מגשרים על הפער? סיפור הקמפיין של עמותת צימאון

ביקשנו מיואב וול, מנהל המחלקה לייעוץ אסטרטגי לעמותות JGive PRO לספר על האתגר, הפיצוח ותוכנית העבודה של עמותת 'צימאון', שהצליחה להגיע ל- 113% מיעד הגיוס שלה!

מי?

עמותת צימאון

תחום פעילות:

עמותת צימאון היא עמותת מתנדבים, הרואה בחינוך את הדרך המשמעותית ביותר לצמיחה, לשינוי ולהצלחה. העמותה תומכת בצעירים המגיעים מרקעים מוחלשים, שהחברה לרוב מעדיפה להעלים עין ממצבם. עמותת צימאון מפעילה שלוש תוכניות: צימאון לצמיחה: תוכנית המיועדת לצעירים מהפריפריה החברתית,  צימאון להצלחה: תוכנית המלווה צעירים בסיכון גבוה וצימאון לחיבוק: תוכנית המיועדת לרווחת מבקשי המקלט בארץ.

מטרת הקמפיין:

הקמפיין הנוכחי נוצר מתוך צורך לגייס כספים עבור תוכנית אחת ספציפית שהייתה זקוקה לדחיפה קדימה. בעזרת סיוע של מחלקת הPRO, הגדלנו את המטרה של הקמפיין והפכנו אותו לגיוס כללי עבור כל תוכניות העמותה, מה שעזר לנו לגייס כמעט פי 3 מהיעד המקורי שהצבנו.

האתגר: איך מגשרים על הפער?

כיוון ששלוש התוכניות שמופעלות על ידי עמותת 'צימאון' מופרדות ביניהן בפעילות השוטפת בצורה מלאה, היינו עסוקים בשאלה כיצד ניתן לרתום עובדים מתוכנית אחת, העוסקים בתחום ספציפי, לגיוס לטובת תוכנית אחרת העוסקת בתחום שונה? ובמקרה הזה- איך רותמים עובדים שמחוברים לתכנית נוער בסיכון לגייס גם עבור תכנית העוסקת בילדים של מבקשי מקלט?

הפיצוח: מציאת מכנה משותף מהותי.

במקרה של "צימאון", הבנו שיש צורך להסתכל מעבר לפעילות של כל תוכנית בנפרד. החלטנו למצוא מכנה משותף בין התוכניות שנוגע במטרות העמוקות של פעילות העמותה, שיצליח לאגד כל השותפים שלה סביב מטרה משותפת. יצרנו שלושה עמודי קמפיין, אחד לכל תוכנית, כדי לשמור על הייחודיות של כל אחת מתוכנית העמותה ולאפשר לכל שגריר לשמור על החיבור האישי שלו לתוכנית שלו וליעד שקרוב לליבו. מצד שני, חידדנו את תחושת החיבור של כל המתנדבים בעמותה לערך המרכזי שלה: לראות את האחר. החלטנו למתג את הקמפיין ככזה המבקש לראות כל אחד בחברה שזקוק למישהו שיראה אותו, יאמין בו ויתן לו משמעות.

הביצוע:

במהלך הקמפיין ערכנו שני ערבי שגרירים שסייעו לנו בהפרדה הרצויה בין התכניות ובשימור כוח הגיוס לכל תכנית. לצד זה, לאורך כל הקמפיין קיבלנו החלטות בקבוצות ניהול משותפת לשלושת התוכניות, כדי שהקמפיין יתנהל ודבר בשפה אחידה. חשוב לומר שהתאמנו את הביצוע בשטח לשפה והייחוד של כל תכנית, גם על בסיס קצב ההתקדמות שלה. 

התוצאה:

העמותה הגיעה עם חלום לגייס 500,000 ש"ח. בזכות האסטרטגיה והעבודה המאומצת יחד, הצלחנו לייצר הרבה יותר: קמפיין הגיוס הצליח לגייס 1,794 תרומות בסכום כולל של 850,800 ש"ח.

עמוד הקמפיין של עמותת 'צימאון'

תובנות מהקמפיין:

הקמפיין גרם לנו להבין שבסופו של יום לכל עמותה יש את המכנה המשותף שלה, לא משנה כמה היא מסועפת או עוסקת במגוון של נושאים. למדנו שבעזרת הכוונה ועבודה נכונה, המכנה המשותף מאפשר לגבש את כל העובדים סביב מטרה אחת גדולה. 

משפט מהעמותה:

"כל עמותה צריכה לצאת לקמפיין. זה מלמד אותך על העמותה שלך כל כך הרבה דברים שאתה חייב לדעת ואין שום דרך אחרת ללמוד אותם". 

לעמוד הקמפיין באתר JGive: "צימאון - רואים אותם!" - גיוס תרומות אונליין | JGive

לקריאה נוספת על הפעילות של עמותת "צימאון" לחצו כאן

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team