קמפיין שגרירים: כל מה שצריך לדעת על האסטרטגיה המצליחה לגיוס המונים

קמפיין שגרירים הוא אסטרטגיית גיוס המאפשרת לכם להשתמש במשאבים אנושיים קיימים כדי להגיע ליעד הגיוס שלכם בצורה היעילה והמהירה יותר. בסוג כזה של קמפיין, תוכלו להציב מטרות גיוס כספים לרשת של תומכים קיימים ולהשתמש בהם כדי להגיע לעוד תורמים פוטנציאליים.

עבודת צוות יכולה לגרום לשינוי משמעותי בעולם- במיוחד כשמדובר בהפצת מודעות למטרות חשובות. כאשר זה מגיע לקמפיין גיוס כספים, אין ספק שטובים השניים (או יותר) מן האחד. מהסיבה הזו, לעמותה שמעוניינת להגיע ליעד הגיוס שלה בצורה יעילה וטובה כדאי להיעזר בצוות רחב של אנשים שעובדים למען מטרה אחת משותפת - גיוס כספים לקמפיין. 

מה זה קמפיין שגרירים?

בקמפיין שגרירים, העמותה משתמשת בקהל התומכים שלה לטובת גיוס כספים לקמפיין. תומכים נאמנים של העמותה ('שגרירים') משתפים את הקמפיין עם חברים, משפחה, שכנים ועמיתים לעבודה כדי להפיץ אותו למעגלים רחבים יותר ולמשוך תורמים חדשים. גיוס תרומות בעזרת שגרירים הוא אסטרטגיית גיוס תרומות רב-שכבתית: השגרירים של העמותה מעבירים את הקמפיין לחברים ובני משפחה, שלאחר מכן מעבירים אותו לחברים ולמשפחה שלהם וכן הלאה, כך שלפני ששמים לב קהל שלם של תומכים עוזר לגייס כסף למטרות העמותה - ולא מדובר רק בצוות הפנימי ובמתנדבים של העמותה.

על פי מחקרים, 39% מהתורמים בארה"ב עושים זאת בגלל בקשה של חבר או בן משפחה.

המטרה המיידית בקמפיין כזה היא לא למשוך קהל תורמים גדול או לייצר פרסום רחב ברשתות החברתיות. במקום זה, העמותה צריכה לשים את הפוקוס שלה על התומכים הנאמנים ביותר שלה: מתנדבים, מלגאים או בוגרים של העמותה ולגרום להם להרגיש שהפעם יש להם אפשרות להפגין אחריות ותרומה גדולה יותר. במקום רק לתרום כסף לקמפיין, לשגרירים יש אחריות בהפצת הקמפיין לרשתות החברתיות שלהם לטובת גיוס מעגל גדול יותר של תורמים.  חשוב גם לספק לשגרירים כלים יעילים להפצת הקמפיין, כדי שיוכלו לבצע את המשימה שלהם בצורה הטובה ביותר. 

שגרירים עוזרים להגיע ליעד הגיוס מהר יותר

מחקרים מראים ש-39% מהאמריקאים תורמים לצדקה בגלל בקשה של חבר או בן משפחה. גיוס בעזרת שגרירים מבוסס על מערכות יחסים קיימות ומשתמש בנטייה של אנשים להקשיב להמלצות של קרובים אליהם, כיוון שהוא הופך את התומכים של העמותה למגייסי כספים עצמאיים בקמפיין. על ידי עידוד השגרירים לגייס תרומות מהרשת החברתית שלהם, אפשר להגיע ליעד הגיוס של הקמפיין בהרבה פחות זמן.

מה ההבדל בין קמפיין שגרירים לבין קמפיין גיוס המונים?

יש כמה הבדלים בין קמפיין גיוס המונים וקמפיין שגרירים שכדאי להכיר: בגיוס המונים, הארגון צריך לבנות רשת שתקדם את פרסום הקמפיין, בתקווה שהשמועה עליו תעבור מפה לאוזן ותמשוך תורמים מכל מקור אפשרי. בדרך כלל, בקמפיין גיוס המונים יש  דף גיוס ראשי ממוקד במטרה אחת, והוא מנוהל על ידי הארגון עצמו-דבר שדורש משאבים רבים מצוותי העמותה. לעומת זאת, בקמפיין שגרירים יעד התרומה הסופי מחולק ל"מיני קמפיינים": לכל שגריר יש יעד תרומה משלו שהוא שואף לגייס, שהוא חלק מיעד הקמפיין הסופי. בעזרת הפצת הקמפיין במעגלים הקרובים שלהם, השגרירים מנסים להגיע אל יעד התרומה שלהם במהירות האפשרית. דפי שגריר יוצרים תחושה של בעלות ואחריות על הקמפיין, ומעלים את הסיכוי לכך שמעגל החברים של השגריר שלכם יתגייס לטובת תרומה לארגון. כך נראה קמפיין שגרירים בדף הגיוס של העמותה:

לסיכום: מהם היתרונות המרכזיים בקמפיין שגרירים?

🤗 מבוסס על מערכות יחסים קיימות: שגרירים יכולים לוותר על הסמול-טוק ולהתמקד בגיוס התמיכה בקמפיין מהמעגל החברתי שלהם.

ממקסם את ההשפעה של משאבים אנושיים: שגרירים פועלים בהתנדבות, מה שמפחית עלויות וחוסך זמן לצוותי העמותות.

📣 יותר קל להפיץ את הבשורה: בכל מה שקשור לתרומות, אנשים פתוחים יותר לבקשות מאנשים שהם כבר מכירים. העובדה הזו גם מבטלת את הצורך בהוצאות יקרות על שיווק ופרסום הקמפיין. 

💪🏼התומכים מרגישים בעלי ערך: קמפיין שגרירים מאפשר לתומכים הנאמנים של העמותה לעשות יותר מאשר לתרום כסף או להתנדב. הם יכולים לתרום באופן פעיל למשימה ולחזק את המחויבות שלהם למטרות הארגון.

👫הגדלת הקהילה של העמותה: הרחבת המעגלים האנושיים שנמצאים בתקשורת עם העמותה היא השקעה עם מחשבה לעתיד, עם פנים לקמפיין הגיוס הבא. 

אם אתם כבר רשומים לאתר שלנו, בטח תשמחו לגלות שאתם יכולים לפתוח קמפיין שגרירים בקליק.
למעבר למדריך: איך מקימים קמפיין שגרירים?
להתחברות ופתיחת קמפיין

רוצים לקחת את הקמפיין שלכם לשלב הבא? צוות היועצים האסטרטגיים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע בבניית קמפיין שגרירים חכם ואפקטיבי. לפרטים נוספים לחצו כאן.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team