איך לגרום לעמוד העמותה שלכם למשוך עוד תורמים?

כדי לתפוס את תשומת הלב של תורמים פוטנציאליים, חשוב שעמוד העמותה שלכם יראה מצוין. בשביל זה, אספנו מידע חשוב שיעזור לכם לעודד את התורמים והתורמות הפוטנציאליים שלכם להיכנס לעמוד שלכם ולהתרשם ממה שאתם עושים.

בטוח שיש לכם אג'נדה ברורה לגבי העמותה שלכם-אבל איך אתם מציגים אותה לתורמים פוטנציאליים? קחו לדוגמה סיטואציה שבה עסק חדש נפתח ליד הבית שלכם, אבל לא תלוי שום שלט בכניסה ולא מופיע שום דבר בתצוגה. איך תוכלו לדעת אם יש שם משהו שאתם מעוניינים בו? באותו האופן, עמוד העמותה שלכם מתפקד כמעין שער כניסה וירטואלי שמציג בפני תורמים פוטנציאליים את הפעילות החשובה שאתם עושים. בניית עמוד עמותה טוב הוא צעד חכם בדרך לקידום העמותה ומטרותיה ולכן הוא צריך להיות מעניין ואינפורמטיבי, אבל לא פחות חשוב, הוא צריך להיראות טוב ולהרשים את קהל התורמים והתורמות באתר. 

עמוד העמותה הוא הפנים שלכם

בעולם מלא בתוכן והסחות דעת אינסופיות, חשוב מאוד להתאים את עיצוב ותוכן העמוד שלכם לקהל התורמים הפוטנציאליים שלכם. תורמות ותורמים רוצים לדעת שהכסף שלהם הולך למקום מאורגן, עם פעילות שוטפת לטובת מטרות שהם רוצים לתמוך בהן. לכן, חשוב שתתנו להם את כל האינפורמציה שהם צריכים בצורה הנגישה והטובה ביותר. תשמחו גם לדעת שככל שהדף שלכם יהיה איכותי ובהיר יותר, כך יהיה גם קל יותר למצוא אותו בחיפוש בגוגל! 

עמוד העמותה שלכם צריך לספר לתורמים סיפור

באופן אידיאלי, הסיפור שאתם מספרים לתורמים צריך למשוך את העין והלב שלהם. הסיפור שלכם צריך להסביר בבירור מה אתם עושים בעמותה, אבל מה שבאמת משמעותי לתורמים הוא להבין למה מה שאתם עושים זה חשוב. לכן, חשוב לתאר בפירוט מה המשמעות של התרומה לארגון ומה המטרות שלו, כדי שאנשים יוכלו להזדהות ולתמוך. אם יש לכם קמפיין שרץ, הסבירו לאנשים למה כדאי שיהיה להם אכפת מכם עכשיו, בזמן הקמפיין הנוכחי-ואיך התרומה שלהם יכולה לעזור לכם להשיג את יעדי הגיוס. 

עיצוב, עיצוב ושוב- עיצוב

בטח אתם שואלים-אם כל המידע כבר בעמוד, למה צריך עיצוב? האמת הפשוטה היא, שאנשים אוהבים להסתכל על דברים שנראים טוב. אלמנטים ויזואליים באיכות ירודה, או בעיצוב צעקני ולא קריא עלולים לפגוע בזמן ההישארות של התורמים בעמוד שלכם ובסיכוי שלהם לתרום לעמותה. גם המדע הוכיח שזה משנה איך העמוד שלכם נראה: מחקר שנערך במשך שלוש שנים על 4,500 אנשים במעבדה לחקר עיצוב ההתנהגות האנושית בסטנפורד (Stanford Persuasive Technology Lab) מצא שישנם עשרה קווים מנחים לבניית עמודי אינטרנט אמינים ומושכים, חלק מרכזי מהם קשור באופן הדוק  לנראות של העמוד: למשל, נמצא שכדי להגביר את הפעילות של גולשים, העיצוב הוויזואלי חייב להתאים למטרות העמוד וגם שאנשים פעילים יותר בעמודי אינטרנט עם סגנון כתיבה כנה, ישיר וברור.

ומה עם איך שאתם נראים במובייל?

הידעתם? לפחות 50% מהמשתמשים בפלטפורמה של JGive עושים את זה דרך המובייל! כולנו יודעים שמה שנראה טוב במסך הגדול לא תמיד נראה אותו הדבר גם במסך הקטן. לכן הנה טיפ חשוב מאיתנו - בדקו איך מה שיצרתם נראה גם בגירסת המובייל. חשוב שעמוד העמותה שלכם יהיה מותאם לכל מכשיר נייד כדי להפוך את חווית המשתמש לנוחה ונגישה יותר, מכל מקום.  

מעולה! איך עושים את זה?

 הנה הכמה נקודות שיעזרו לכם להפוך את עמוד העמותה שלכם למצוין בצורה פשוטה ונוחה:

  1. לוגו ברור וקריא: הלוגו שלכם הוא מה שיופיע בדף העמותות. חשוב לדאוג שהוא קריא, ברור ובאיכות גבוהה.
  2. תמונות איכותיות ועדכניות: מומלץ מאוד להעלות תמונה מהפעילות של העמותה. שימו לב שהתמונה היא בגודל הנכון, שהיא לא נחתכת בצדדים ולא מטושטשת. בנוסף, יש מידות ספציפיות לתמונות בדף העמותה בפלטפורמה שתוכלו למצוא כאן .
  3. ספרו מה אתם עושים: בתיאור פעילות העמותה נסו להישאר קצרים ככל האפשר ונסו להימנע מפסקאות טקסט ארוכות - אנשים קוראים טקסט קצר או לא קוראים בכלל.
  4. הסבירו למה מה שאתם עושים הוא חשוב:  נסחו בצורה קצרה וחדה את מטרת העמותה ואת החזון שלה, כדי שתומכים רלוונטים יוכלו להזדהות עם הערכים שמובילים את הארגון שלכם. 
  5. שימו לב לשפה: כבדו את זמן הקריאה של התורמים: שימו לב לפיסוק, שגיאות כתיב, שגיאות הקלדה וריווח. 
  6. שלבו סרטון בעמוד העמותה: כדאי להוסיף סרטון תדמיתי טוב שמתמצת את העשייה שלכם, כך תוכלו לתת לתורמים הצצה לפעילות של העמותה-איך היא פועלת ואיך נראים האנשים שבצד השני. 

לסיכום- בזמן קצר וללא הרבה מאמץ תוכלו ליצור עמוד עמותה ברור, קריא ומושך את העין, שימשוך עוד תורמים ותורמות פוטנציאליים ויגרום להם לרצות לקחת חלק בעשייה החשובה שלכם.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team