5 סיבות לבניית אתר אינטרנט לעמותה

מתלבטים האם כדאי לכם להשקיע זמן ואנרגיה בבניית אתר? אספנו עבורכם את חמשת הסיבות המרכזיות שיעזרו לכם להחליט האם זה הזמן לבנות אתר לעמותה שלכם.

השנה היא 2023 ונראה שאתרי אינטרנט הפכו למוצר צריכה בסיסי עבור כל ארגון או נותן שירות במגזר העסקי - אבל מה קורה עם המגזר השלישי? עמותות רבות עוד פועלות ללא אתר ייעודי ואלו שכן - מתקשות לעיתים לתחזק אותו מבחינה טכנולוגית ומבחינת תוכן. אז נכון, אנחנו לא צריכים להסביר על החשיבות של אינטרנט (היי שנת 2002) ועל הכוח של אתר איכותי וברור, אבל חשבנו שתזכורת קצרה יכולה רק להועיל. לאלו מכם שמתלבטים אם להקים אתר, או לא מצליחים לתעדף את המשימה לחדש את המסרים והתוכן באתר - קבלו חמש סיבות להקמת אתר לעמותה.

כדי להגביר אמון

בצורה הפשוטה ביותר - אתר הוא כלי להגברת אמון. בעזרת אתר תוכלו לספק לכל מי שמתעניין בכם מידע ופרטים על הפעילות שלכם. הדבר נכון עוד יותר כאשר מדברים על אתר שאחת המטרות שלו היא לגייס כסף: כדי להכניס את היד לכיס, אנשים צריכים להבין מה הערך שאתם נותנים ולהאמין שהכסף שלהם עובר לידיים הנכונות.
דרך פשוטה להתחיל תהיה לבנות עמודים המספרים על החזון של העמותה והפעילות השוטפת, הצוות, אזכורים בתקשורת והישגים משמעותיים.

כדי להעניק חוויית תרומה נוחה יותר

כשאתם מפנים תורמים לאתר שלכם, אתם בעצם מכניסים אותם הביתה. לכן, חשוב מאוד שחוויית התרומה תהיה פשוטה, נוחה ואינטואיטיבית. עמותות עם אתר ייחודי יכולות לגייס תרומות ישירות באתר באמצעות הטמעת כפתור סליקה בתוכו. הכפתור מייתר את הצורך להפנות את התורמים לקישורים חיצוניים ומגביר את סיכויי התרומה של התורמים שלכם. לפרטים על כפתור התרומה של JGive.

כדי לחסוך בזמן

טובעים בפניות טלפוניות? האינבוקס עולה על גדותיו? תנו לאתר שלכם לעזור עם זה. אתר יכול לספק מענה לשאלות ופניות שאתם מקבלים בתדירות גבוהה. כך למשל,  אפשר ליצור עמוד של שאלות נפוצות, להפנות לצ'אט עם נציג מטעמכם, או לתת לקהל שלכם עוד מידע שישלים את פערי המידע, אם קיימים. 

כדי להגיע לקהלים חדשים

במקום לחכות שהשמועה על הפעילות המדהימה שלכם תעבור מפה לאוזן - תנו לאנשים לינק שהם יכולים לשתף עם משפחה, חברים או קולגות. בנוסף, אתר איכותי עם תוכן עשיר, מקל על הקהל שלכם להגיע אליכם דרך מנועי חיפוש באינטרנט, כמו גוגל. 

כדי לאסוף דאטה

טבלה פה, אקסל שם, קבוצת וואטסאפ ורשימה באנשי הקשר - הגיע הזמן לקחת ברצינות את הנתונים שהתורמים משאירים לכם. אתר מקנה לכם את האפשרות ליצור מאגר לקוחות איכותי באמצעות התממשקות למערכות CRM וניהול לקוחות. בדאטה שאספתם תוכלו לעשות שימוש בקמפיינים בדיגיטל, בהפצות מיילים וניוזלטרים ובתקשורת שוטפת עם התורמים והתורמות.

לסיכום

אתר איכותי, עם תוכן חד ומעודכן הוא הדרך לספר לעולם (וגם לעצמנו) מי אנחנו ומה אנחנו עושים ולארגן את הפעילות שלנו סביב נכס דיגיטלי משמעותי. לא מדובר בקסם ואחרי הקמת האתר יש צורך גם בכלים נוספים שיעזרו לו להגיע לקהלים הרלוונטיים - אבל הוא לגמרי הצעד הראשון לעשות בדרך להרחבת הפעילות שלכם בדיגיטל ולהגברת התרומות לעמותה.

בהצלחה!

המאמר נכתב בשיתוף יעל בן מיור, מאפיינת חוויית משתמש. לפרטים נוספים, אפשר לפנות ליעל.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team