הטיפים שלא הכרתם על קמפיין שגרירים

צוות JGive PRO - מחלקת הייעוץ האסטרטגי שלנו, אספו עבורכם את הטיפים המרכזיים לניהול קמפיין שגרירים מוצלח ועוד כמה עצות נוספות שיעזרו לשגרירים שלכם לעשות את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קמפיין שגרירים הוא אסטרטגיית הגיוס הנפוצה והמוצלחת ביותר לגיוס כספים עבור עמותות בשנים האחרונות, בישראל ובכל העולם. השגרירים לוקחים על עצמם חלק מסך הגיוס הכללי ומקדמים אותו באמצעות פנייה למעגלים הקרובים להם.

#1:  צרו מערך שגרירים מגוון

כדי לפנות לקהל כמה שיותר רחב, נסו "לפרק" ולהרחיב את רשימת השגרירים הפוטנציאליים של העמותה למספר מעגלים, כאשר כל מעגל מבודל על ידי אפיון וחיבור מעט אחר לקמפיין. למשל: מתנדבים, עובדים בהווה ובעבר, מלגאים, קהילה דיגיטלית ועוד. כך, תוכלו להשתמש בכל מעגל שגרירים כדי לפנות לקהל יעד שונה ולדאוג שגיוס הכספים שלכם מגיע רחוק.

#2: הפכו את הקמפיין למסיבה הכי טובה בעיר

קמפיין הוא אירוע סיזיפי ובשביל לצלוח אותו חשוב לוודא שהשגרירים שומרים על אנרגיות גבוהות. מומלץ להכין מראש תוכן מתאים, כמו למשל סרטון מדרבן של הנהלת העמותה, ארגנו הרמת כוסית חגיגית לקראת הקמפיין (עם אוכל טוב ומוזיקה טובה!), צרו תחרות בין רכזים על גיוס שגרירים (עם פרסים, כי מי לא אוהב פרסים) והכינו מרצ'נדייז שיתנו לרכזים ולשגרירים שלכם את התחושה שהם חלק מהדבר הכי מגניב שקורה עכשיו.

#3: התחילו בגיוס שקט - לפני השקת הקמפיין

אנשים לא אוהבים להגיע ראשונים למסיבה - אותו דבר לגבי הקמפיין שלכם. לכן אתם חייבים לוודא שכשאתם יוצאים לדרך - הצלחתם כבר להשלים חלק מסוים מיעד הגיוס. בצורה זו התורמים שיגיעו לעמוד הקמפיין יראו שהקמפיין כבר פעיל ויקבלו את האישור החברתי שתורמים אחרים כבר הקדימו ותרמו. איך עושים את זה? הקימו  "כוח חלוץ" של מספר שגרירים מצומצם (חברי הצוות שעבדו על הקמת הקמפיין, למשל) שיצאו לדרך כמה ימים לפני ההשקה לציבור הרחב. המטרה של חברי הצוות הללו היא לגייס סכום ראשוני כך שברגע השקת הקמפיין התורמים כבר יבינו מיד שמתנהל כאן קמפיין גיוס רציני ושהתרומה שלהם היא חלק ממשהו גדול שכבר מתרחש. 

#4: דברו עם השגרירים שלכם

כדי לעזור לשגרירים שלכם להתמודד עם האתגרים הכרוכים בגיוס תרומות, מומלץ להכיר ולהיות מודעים לקשיים הכרוכים בתפקיד, כדי שתוכלו לכם להיות שם בשבילם. שימו לב שאתם מקשיבים להם, מייעצים, מכוונים היכן שצריך ומציידים אותם בכלים לגיוס. מומלץ גם ליצור קשר עם השגרירים מדי פעם ולוודא שהם בטוב, להרים להם ולחגוג איתם כל שקל שהם גייסו. תנו להם את התחושה שכמו שהם מגייסים עבורכם - אתם מתגייסים עבורם.

לסיכום, קמפיין שגרירים הוא מערך שדורש ניהול ותפעול של לא מעט דברים במקביל. לכן, חשוב שתכירו מראש את כל הדרכים שיעזרו לכם לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. רוצים עוד פרטים לקמפיין גיוס המונים מוצלח? השאירו את הפרטים שלכם כאן ואחד המומחים שלנו יצור איתכם קשר בהקדם.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team