איך הופכים מרתון לקמפיין גיוס כספים מוצלח

עמותות רבות משתמשות בשנים האחרונות באירועי ספורט רבי-משתתפים כדי להעלות מודעות לנושאים חברתיים ולגייס כספים לפעילות השוטפת שלהן. איך נראה גיוס מהסוג הזה בארץ ובעולם, ומה נדרש כדי לגרום לתורמים שלכם לעשות מאמץ למען מטרה טובה?

בשנים האחרונות מרתונים, טריאתלונים, מרוצי אופניים ושלל אירועי ספורט אחרים הפכו למוקדי משיכה פופולריים לקהל רחב בישראל. לא פלא, אם כך, שארגונים רבים משתמשים באירועים אלו כדי לקדם מאבקים חברתיים ולגייס כספים לטובת מטרות שונות. אבל האם אי פעם שאלתם את עצמכם למה חובבי הספורט מוכנים לתרום מזמנם, מרצם וכספם ולהשתתף בתחרות כזו? 

להזיע ולהשפיע

השתתפות באירועי ספורט לגיוס כספים היא הזדמנות מצוינת עבור אנשים לחבר את האהבה שלהם לענף ספורט כלשהו עם מטרה ערכית. בעוד שאפקט התחרות הופך את ההשתתפות לאתגר אישי, המטרה הגדולה יותר של האירוע גורמת לכך שלא משנה לאיזה מקום מגיעים בסוף, כל המשתתפים יכולים לחוש תחושת הישג כיוון שהם לוקחים חלק באירוע שמשפיע לטובה באופן ישיר על חיים של אחרים. 

בנוסף, אירועים כאלו מטפחים תחושת קהילתיות בין המשתתפים ומחברים אותם למטרות העמותה. בטווח הארוך, זה יוצר תורמים מעורבים ואכפתיים יותר, שמרגישים שהם עושים פעולה אקטיבית לטובת מטרות גדולות ופועלים למען יצירה של עולם טוב יותר ובריא יותר.

טרנד חזק בכל העולם

אירועי ספורט רבי משתתפים לגיוס כספים נעשים פופולריים יותר ויותר ברחבי העולם כולו וגם כאן אצלינו, בישראל. הפעילויות הפופולריות ביותר כוללות ריצה או הליכה ונמצא ש60% מהעמותות מארה"ב, הולנד, אנגליה וקנדה שגייסו בעזרת אירוע ספורט גייסו מעל ל60% מההכנסות השנתיות שלהן אך ורק בזכותו.  

בשביל מה רוב האנשים מזיעים?

75% מאירועי הגיוס ההמוניים בבריטניה מתרכזים במלחמה במחלת הסרטן. במדינות אחרות ישנם אירועי גיוס מוצלחים מאוד במגוון רחב יותר של תחומים כמו למשל מלחמה במחלות כמו סוכרת, ALS, טרשת נפוצה ועוד. גם אירועי רכיבה על אופניים נעשים פופולריים עם השנים והיום אלו אירועי ההתרמה המצליחים ביותר בעולם. 

מדינה קטנה עם היצע גדול

המגמה של גיוס דרך אירועי ספורט תופחת בשנים האחרונות גם בישראל. בהתאמה, ההיצע לאירועים מסוג זה הולך וגדל' עובדה ההופכת את גיוס הקהל לטובת המטרה למשימה קשה יותר, כיוון שקשה לשמר את הנאמנות של רץ או רוכב משנה לשנה.  אז איך בכל זאת מגייסים תורמים שירוצו דווקא עבורכם?

איך עושים את זה נכון?

באירועים רבי משתתפים כמו מרתון תל אביב ומרתון ירושלים, ניתנת למשתתפים במרוץ האפשרות להחליט למען מי הם מעוניינים לרוץ מבין העמותות המופיעות באתר המרתון. לקראת המרתונים הקרובים בישראל, תוכלו להשתמש בפלטפורמה שלנו ולפתוח קמפיין רגיל או קמפיין שגרירים כדי להתחיל בגיוס המונים לקראת המרתונים ואפילו להפוך את הרצים שלכם-לשגרירים שלכם בקמפיין. 

אם החלטתם ללכת על זה ולהרשם למרתון (אנחנו ממליצים!), הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון:

  1. כל רץ הוא גם שגריר: בעזרת פתיחת קמפיין שגרירים בפלטפורמה שלנו, תוכלו להפוך את כל מי שמשתתף עבורכם במרתון להיות גם שגריר שלכם. אפשר להציב לכל שגריר יעד לגיוס כספים ולהגדיל את הקהל שלכם, גם בקמפיין וגם במרתון.
  1.  כולם אוהבים מרצ'נדייז: חולצה עם הדפסה, כובע ממותג או בקבוק של העמותה; כל דבר שאתם יכולים לחשוב עליו שיגרום לכל מי שרץ עבורכם להרגיש שהוא חלק מכם. תוכלו להשתמש בפיצ'ר שדות מותאמים אישית באתר שלנו כדי לבדוק מה התורמים שלכם מעדיפים לקבל, או מהי מידת החולצה המועדפת עליהם.
  1. צרו שותפויות: תמיד כדאי להציע למוסדות גדולים, עיריות, או אפילו גופים שנמצאים מעבר לים לשתף איתכם פעולה. יתרון ראשון הוא שבשיתוף פעולה מסוג זה הארגון השותף ישלם חלק מהוצאות האירוע. היתרון השני הוא ששיתוף פעולה מסוג זה יאפשר לכם להגדיל החשיפה ואת קהל היעד של האירוע שלכם. 
  1. גייסו מקצוענים בתחום: נסו למצוא מאמנים ותיקים או ספורטאים שיסכימו לאמן את המשתתפים לקראת האירוע בהתנדבות, או פשוט להיות שגרירים שלכם בקמפיין. המקצוענים ימשכו קהל אוהדים מהתחום וגם יגדילו את הפופולריות של האירוע שלכם.
  1. ארגוני בוגרים: לאחר אירוע מסוג זה, הקימו ארגון בוגרים כדי לשמור על קשר עם כל מי שלקח חלק באירוע. אלו האנשים שיעזרו לכם לגייס את הקהל גם בשנה הבאה ולכן כדאי גם לתת להם הטבות כמו למשל הרשמה חינם למשתתף ותיק ומוכר, בתנאי שהוא מצליח לגייס שני משתתפים נוספים. 

בהצלחה!

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team