לקראת יום השואה: 6 עמותות שכדאי להכיר

לקראת יום השואה, אספנו עבורכם שש עמותות שנמצאות בפלטפורמה שלנו ופועלות למען זיכרון השואה ולמען סיוע לניצולי שואה.

אביב לניצולי השואה

עמותת אביב לניצולי השואה נוסדה בשנת 2007 כדי לסייע לניצולי השואה בישראל למצות את מכלול זכויותיהם ולשפר את חייהם. בכל שנה מסייעת העמותה ליותר מ- 10,000 ניצולי שואה לקבל את הכספים והזכויות המגיעים להם בארץ ובחו"ל. בזכות הסיוע של העמותה, אלפי ניצולי שואה נחלצו ממעגל העוני בזכות ומצבם הכלכלי השתפר באופן משמעותי. 

לעמוד של 'אביב לניצולי השואה'

לחיות בכבוד

עמותת לחיות בכבוד הוקמה לפני 30 שנה ומפעילה סיוע לקשישים בודדים, ניצולי שואה, ומשפחות נזקקות. בכל יום מחולקות מעל ל-2,000 ארוחות חמות ב-32 נקודות חלוקה ברחבי הארץ, וגם ישירות לבתים של ניצולי שואה וקשישים. בנוסף, פעילות העמותה מותאמת למועדי וחגי ישראל, כך שבחגים העמותה דואגת לכך שלכל אחד ואחת תהיה האפשרות לאכול בכבוד.  

לעמוד של 'לחיות בכבוד'

זיכרון בסלון

זיכרון בסלון היא יוזמה חברתית שפועלת החל משנת 2011 ומאפשרת לציין את ערב יום השואה בצורה משמעותית, בסלון הבית, בין משפחה וחברים. המפגש מורכב מעדות של ניצולי שואה, חלק אומנותי-שיתופי ודיון. כל אחד יכול לקחת חלק בזיכרון בסלון, בין אם כאורח או מארח ולשמר את זיכרון השואה בהווה ובעתיד.

לעמוד של  'זיכרון בסלון'

הקרן לרווחת נפגעי השואה 

הקרן לרווחת נפגעי השואה נוסדה על ידי ניצולי שואה ולמען ניצולי שואה במטרה לסייע לשיפור רווחתם ואיכות חייהם. ניצולי השואה סובלים מבעיות שהן תולדה ישירה של השואה, בעיות המלוות אותם כל חייהם, מפרות את שלוותם ומתעצמות עם השנים. מדובר בבעיות פיזיות, בריאותיות ונפשיות.

הקרן שמה לעצמה למטרה לפעול ככל שבידה לרווחתם של נפגעי שואה בישראל הזקוקים לעזרה פרטנית תוך כוונה לשמר את נושא רווחתם של ניצולי השואה על סדר היום הציבורי.

לעמוד של 'הקרן לרווחת נפגעי השואה'

בית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות למורשת השואה והמרד על שם יצחק קצנלסון נוסד על ידי ניצולי שואה, מקימי קיבוץ לוחמי הגטאות, כדי לספר את סיפור ענותו ומאבקו לחיים של העם היהודי בימי מלחמת העולם השנייה. בית לוחמי הגטאות מחבר בין העולם היהודי על כל תפוצותיו וקהילותיו שהיה ונחרב לבין תקומת ישראל והכמיהה לחברה אנושית, דמוקרטית, סובלנית ושוחרת כבוד האדם. 

לעמוד של 'בית לוחמי הגטאות'

בית טרזין

עמותת בית טרזין הוקמה במטרה להנציח את זכרם של אסירי הגטו שנספו בשואה ולספר את סיפורו של גטו טרזיינשטאט ואסירי הגטו. בית טרזין הוקם ע"י שורדי הגטו ובו מוזיאון היסטורי, חדרי תערוכות, ארכיון, אינדקס שמות האסירים שעברו בטרזיינשטאט וספרייה. העמותה מקיימת פעילויות זיכרון, הנצחה ורווחה לחבריה כגון אירועים, קונצרטים ומפגשים בין דוריים.

לעמוד של 'בית טרזין'

רוצים להכיר את הפעילות של עמותות נוספות? כנסו לקטגוריית 'זיכרון והנצחה' ובחרו את הארגון בו תרצו לתמוך.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team