מהי קרן תרומות פרטית?

קבלו את הדור הבא של התרומה הדיגיטלית: איך זה עובד ומאיפה בכלל מתחילים? ריכזנו את כל מה שכדאי לדעת על קרן תרומות פרטית שתאפשר לכם לעשות עוד טוב בעולם בצורה חכמה יותר.

הצעד הבא שלך בעולם הפילנתרופיה

קרן התרומה הפרטית של JGive היא כלי פיננסי-פילנתרופי חדשני המבוסס על המודל המוכר בעולם כ- Donor Advised Fund) DAF). קרן התרומות מאפשרת הפרדה בין ההחלטה שלכם להקצות כספים לתרומה לבין העברת כספים לעמותה בפועל. הרעיון הוא כזה: מפקידים כסף לקרן, מקבלים קבלה מוכרת לצרכי מס על כל הסכום שהופקד באופן מיידי, אבל תורמים את הכסף בזמן ובקצב שלכם. 

המודל מתאפשר בזכות העובדה שניהול הקרן מתבצע על ידי עמותה (זה אנחנו), לכן עצם ההפקדה אליה כבר נחשבת כתרומה. את הכסף שהחלטתם להפקיד תוכלו לתרום לכל עמותה בישראל בעלת אישור ניהול תקין וסעיף 46, מתי שתרצו.

להצטרפות לחצו כאן

המודל של DAF  מספק מענה לשלושה אתגרים בדרך לתרומה

1. למי לתרום?

מבט אחד קצר באתר שלנו יחשוף בפניכם את הכמות הגדולה של העמותות שמגייסות כספים בכל רגע נתון. אז איך מחליטים למי לתרום? כשהרצון לתרום מוצמד לפעולת הבחירה המאתגרת, שמחייבת אותנו לקבל החלטה מיידית בין מס' רב של אפשרויות - יש סיכוי סביר שנוותר באמצע ולא נשלים את התרומה.

הפתרון:

קרן תרומות פרטית מאפשרת לכם לפצל בין מועד ההפקדה למועד התרומה. קיבלתם החלטה לתרום? מצוין! פשוט הפקידו לקרן את הסכום הרצוי וקבלו את ההחלטה למי וכמה לתרום מתי שתרצו. בזמן שבין לבין, תוכלו להתייעץ עם חברים, משפחה או קולגות לגבי התרומה שלכם, או פשוט לקרוא בנחת על העמותות הפועלות בתחומים המעניינים אתכם.

2. כמה לתרום?

הרבה פעמים כשאנחנו נתקלים בבקשה לתרומה באופן מזדמן אנחנו צריכים להחליט באותו רגע כמה כסף פנוי יש לנו לטובת העניין. אצל חלק מהתורמים התחושה הזאת מייצרת סירוב אוטומטי או תרומה בסכום נמוך ממה שהיו רוצים לתרום באמת. 

הפתרון:

עם קרן תרומות תוכלו להפקיד כספים מראש מתוך שיקול דעת ומחשבה ולהגיע אל שלב התרומה כשאתם יודעים בדיוק כמה כסף אתם מעוניינים להקצות לטובת עזרה לזולת. סיימתם את היתרה בקרן ורוצים להוסיף סכום נוסף? אין בעיה! אפשר להפקיד בכל רגע דרך הממשק באתר: באשראי, בביט, או בהעברה בנקאית.

3. איך מקבלים החזרי מס?

רוב האנשים בכלל לא מודעים לעובדה שמגיע לנו עד 35% החזר מס על התרומות שלנו. אלו שכן יודעים, מתקשים לרכז ולהגיש את הקבלות מהתרומות של כל השנה למס הכנסה.

הפתרון:

עם קרן תרומות  פרטית תוכלו לקבל קבלה אחת על כל הפקדה - ללא תלות במספר התרומות שבוצעו אחריה. כלומר, אם הפקדתם 1,000 ש"ח ותרמתם אותם לעשר עמותות שונות, עדיין יש לכם קבלה אחת על סך 1,000 ש"ח, אותה תוכלו להגיש למס הכנסה ולקבל בעבורה עד 35% זיכוי מס.

כמה זה עולה?

השימוש בקרן התרומות הפרטית ב- JGive עד לתקרה של 50 אלף ש"ח הוא ללא עלות. בעת ביצוע תרומה דרך הקרן, תיגבה עמלה מסובסדת בגובה של 2%. בקרנות של למעלה מ-50 אלף ש"ח, יחולו דמי ניהול מסובסדים ולא תגבה עמלה כלל.

כלי התרומות הצומח בעולם

נכון להיום, קיימים בארה"ב קרוב ל1.3 מיליון חשבונות DAF, מה שהופך את קרנות התרומה למכשיר התרומה בעל שיעור הצמיחה הגבוה בעולם. למרות שהרעיון של קרן תרומות קיים כבר תקופה ארוכה בעולם וגם בארץ, כלים טכנולוגיים מתקדמים הם אלו שמאפשרים את השימוש הרחב בהם על ידי לארגונים ולתורמים פרטיים להשתמש בשיטת התרומה הזו כדי לתרום בצורה יעילה וחכמה יותר. 

לפרטים נוספים ולהצטרפות לקרן התרומות של JGive לחצו כאן

איך מתחילים?

1. פותחים חשבון באתר JGive (או מתחברים).

2. בבר העליון, מוצאים את פאנל "ניהול הקרן".

3. בוחרים ב"הפקדה לקרן".

4. בוחרים סכום ואמצעי התשלום.

5. מקבלים אישור על ההפקדה.

6. תורמים דרך פאנל ניהול הקרן לכל עמותה בישראל, מתי שרוצים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

להגדיל את האימפקט שלכם בקלות

ניתן להשקיע את כספי הקרן* במגוון מסלולים ייחודיים שנבנו במיוחד עבור תורמי JGive. כך, תוכלו לאפשר לכסף שלכם לגדול עד שתחליטו למי וכמה לתרום. בנוסף, אנחנו מאפשרים לתורמים לחבר את הפעילות שלהם לתרומה יחד עם שוק ההון - ניתן לתרום מניות** ישירות לכל עמותה רשומה בישראל, כך שהעמותה פודה את ערך המניה במלואה והתורם עצמו פטור ממס על רווחי הון, העומד כיום בישראל על 25%. כדי לקרוא עוד על תרומת מניות, לחצו כאן.

--

*האפשרות להשקיע את כספי הקרן כרוכה בהצטרפות למסלול Platinum בעלות נוספת.

**לתורמים שאינם לקוחות JGive Platinum, תרומת מניות כרוכה בעמלה בגובה 2% מסך התרומה.

***בכפוף לתנאי השימוש. תרומה לכל עמותה הרשומה בישראל בעלת סעיף 46 ואישור ניהול תקין בתוקף וכן הסכמת העמותה לתנאי השימוש. בקרנות של 50 אלף ש"ח ומעלה יחולו דמי ניהול מסובסדים, כמפורט בתנאי השימוש ו/או באתר JGIVE מפעם לפעם. אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות ההשתתפות במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם, לרבות ההשתתפות בקרנות תרומה. אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח וכן על ידי גורמי מקצוע מוסמכים. JGive, מיסודה של קרן עשור (ע"ר), דרך חברון 24, ירושלים.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team