חדש ובלעדי! הקבלות שלכם עוברות אוטומטית לאיזור האישי ברשות המיסים

רשות המיסים השיקה מערכת שמטרתה לשפר ולייעל את שירות קבלת זיכוי במס בגין תרומות ולמצות את הזכויות שלכם בצורה מיטבית, והלקוחות של JGive הם הראשונים שזוכים להשתמש בה! הנה כל מה שחשוב לדעת על שיתוף הפעולה החדש שלנו:

החל מתאריך 12.12.23 יועברו למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים פרטי כלל התרומות המתבצעות בפלטפורמת JGIVE (למעט פרטי התרומות של התורמים שיבחרו באופן אקטיבי לסמן ולהנחות את JGIVE שלא להעביר את פרטי תרומותיהם).

שיתוף מידע זה באופן דיגיטלי מתבצע בשיתוף פעולה עם רשות המיסים על מנת לאפשר לתורמים למצות את זכותם לזיכוי במס בקלות ובמהירות ללא ניירת מסובכת ומיותרת.
לנוחיותכם, ריכזנו שאלות ותשובות אודות שיתוף הפעולה עם רשות המיסים :

איך זה עובד?

בכל תרומה שתבצעו דרך האתר תתבקשו לבחור האם אתם מעוניינים בשליחת פרטי התרומה לאזור האישי שלכם ברשות המסים. אם תבחרו בכך, המידע אודות התרומה (לרבות הקבלה) יועבר לרשות המסים באופן אוטומטי, ותוכלו לצפות בו באזור האישי.

בואו לתרום ב JGive

על פי איזה נתון מזהה יועברו פרטי התרומה למערכת של רשות המיסים?

המידע יועבר לאיזור האישי של התורם בהתאם לתעודת הזהות שתוזן עם אמצעי התשלום (ותופיע בקבלה).
במידה ונעשה שימוש באמצעי תשלום שאינו שלכם (לדוג' של בן/בת הזוג) ותרצו שהקבלה תועבר לאיזור האישי שלכם ולא של המשלם, תצטרכו לבחור באופציה של "אני רוצה ששם ומספר ת"ז אחרים יוצגו על הקבלה"  בשלב השני של תהליך התרומה ולהזין את שמכם המלא ואת מספר תעודת הזהות שלכם:

אילו פרטים של התרומה יועברו אל המערכת הדיגיטלית של רשות המסים?

למעשה, כל המידע המוזן בתהליך התרומה- שם התורמ/ת, כתובת המייל, תעודת הזהות, תאריך התרומה, סכום התרומה, פרטי העמותה אליה מיועדת התרומה והקבלה בגין התרומה.

האם תרומה לכל עמותה הרשומה בפלטפורמת JGive  תועבר אוטומטית למערכת של רשות המיסים, או שזה כרוך בהחלטה מצד כל עמותה?

העברת פרטי התרומות למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים נתונה להחלטת התורם ולא להחלטת העמותה. פרטי כל תרומה לכל עמותה בJGive תעבור אוטומטית למערכת, אלא אם התורם יבחר אחרת.

בואו לתרום ב JGive

האם גם תרומות שאבצע מחוץ למערכת JGive יישלחו למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים?

אין דרך לדעת האם פרטי תרומה שתבצעו מחוץ לפלטפורמת JGive יועברו למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים כיוון ובשלב ראשון ידווחו באמצעות המערכת הדיגיטלית רק עמותות אשר יבחרו לעשות זאת.
בתרומה באמצעות פלטפורמת JGive קיימת וודאות שהקבלות יעברו לאיזור האישי ברשות המיסים כיוון וזה לא נתון להחלטת עמותה כזו או אחרת בפלטפורמה אלא רק להחלטת התורם.

בואו לתרום ב JGive

האם קיימת אפשרות שלא לשלוח פרטי התרומה (לרבות הקבלה) למערכת הדיגיטלית של של רשות המיסים?

עד לתאריך 1.1.2024 ניתן יהיה לבחור שלא לשלוח את הקבלה לממשק של רשות המיסים מבלי שזו תיחשב קבלה אנונימית שלא ניתן להזכות בגינה במס. החל מה1.1.24 תרומות שלא יישלחו למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים של מדינת ישראל (בהוראת התורם) ייחשבו כתרומות אנונימיות ולא יהיה ניתן להזדכות בגינן במס.

אם בחרתי שלא לשלוח את הקבלה למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים ואז התחרטתי, מה אני עושה?

לא ניתן לשלוח קבלה בדיעבד לאחר שהופקה כאנונימית. במקרה כזה ניתן לפנות אלינו על מנת שנזכה את התרומה.

האם עדיין אקבל קבלת מקור על התרומה שלי?

ודאי! לאחר ביצוע התרומה תקבלו קבלות עותק ומקור למייל, בדיוק כפי שהיה עד עכשיו. בנוסף, עדיין תוכלו להוריד קבלה המרכזת של כלל התרומות שביצעתם בפלטפורמה במהלך השנה ולהשתמש בה כדי להגיש בקשה להחזר מס.

האם עדיין יהיה ניתן להשתמש בקבלה מרכזת?

עבור תרומות שבוצעו בשנת 2023 (וגם בשנים קודמות) ניתן יהיה להוריד קבלה מרכזת. מצ"ב לינק למדריך רלוונטי. משנת 2024 לא יהיה יותר צורך בשימוש בקבלה מרכזת כיוון שכל המידע בגין התרומות שלכם(לרבות הקבלות) יגיע ישירות לאיזור האישי במערכת הדיגיטלית של רשות המסים.

האם אוכל להגיש בקשה מקוונת להחזר מס בגין תרומות שבוצעו ב2023 באמצעות המערכת הנ"ל?

לצערנו, אמנם פרטי התרומות יועברו למערכת החדשה אך לא יהיה ניתן להגיש דרכה בקשה מקוונת לתיאום מס לשנת 2023.
אנחנו מקווים שאופציה זו תכנס לתוקף בשנת 2024. עד אז יהיה ניתן להגיש בקשה מקוונת להחזר מס בדרך הישנה שהייתה נהוגה עד כה. מצ"ב לינק למדריך המסביר כיצד תוכלו  להזדכות על תרומות שבוצעו בפלטפורמת JGive.

בואו לתרום ב JGive

האם לאחר העברת המידע למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים הזיכוי יתבצע באופן אוטומטי?


פרטי התרומות (לרבות הקבלות) אומנם יועברו בצורה אוטומטית לאיזור האישי שלכם ברשות המיסים אך בקשת החזר המס בפועל תדרוש ביצוע הליך מקוון נוסף (מבלי שתצטרכו לאסוף את הקבלות על כל התרומות שבוצעו במהלך השנה). כשהמערכת תושלם נוציא על כך עדכון נוסף.

האם יש צורך לשמור את הקבלות שאני מקבל על כל תרומה דרך JGive?

מה1.1.2024 הקבלות יועברו אוטומטית לאיזור האישי במערכת החדשה (למעט במקרה שהתורם בוחר שלא להעביר את הקבלה לרשות המיסים וזו תיחשב כקבלה אנונימית שלא יהיה ניתן להזכות בגינה במס).
כל עוד לא תושק מערכת תאומי המס ב2024 כדאי להמשיך ולשמור את הקבלות הנשלחות במייל. מהרגע שהמערכת תושק לתיאומי מס (נעדכן על כך) לא יהיה צורך להמשיך ולשמור את הקבלות.

בואו לתרום ב JGive

אני עובד/ת בחברה שמזכה אותי בתלוש השכר על התרומות שאני מבצע/ת בJGive, האם זה רלוונטי אליי?

תרומות שיישלחו באמצעות פלטפורמת JGive למעסיק לצורך זיכוי מס יישלחו לאיזור האישי ברשות המיסים עם סימון ייחודי שנשלחו למעסיק לצורך זיכוי בשכר.

במידה ואנו עמותה רשומה בJGive ואנו  לא מעוניינים שפרטי התרומות המתקבלות לעמותה שלנו באמצעות האתר יועברו אוטומטית לרשות המיסים, מה עלינו לעשות?

לא ניתן להיות רשומים בJGive ולבחור שפרטי התרומות המתקבלות לעמותה לא יועברו למערכת הדיגיטלית רשות המיסים. עמותה אשר אינה מעוניינת בכך יכולה לפנות אלינו ונסיר אותה מהמערכת.

אנו עמותה שסולקת תרומות בעוד ערוצים מלבד JGive ומעוניינת להתחבר למערכת הדיגיטלית של רשות המיסים, כיצד נוכל לעשות זאת?

עליכם לפנות לDonations@taxes.gov.il לשם כך.

האם השירות הוא בתשלום?

השירות לא כרוך בתשלום נוסף.

בואו לתרום ב JGive


לקריאת הכתבה המלאה אודות השקת המערכת, לחצו כאן.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team