אפס התעסקות בקבלות: מודל התרומות החדש שעושה עלייה לישראל

תרומת מניות, השקעת כספים המיועדים לתרומה בבורסה, ניהול שיתופי והטבות מס מקסימליות - קרנות התרומה הפרטיות מבקשות לשנות את כל מה שידעתם על תרומות.

מניהול חשבונות בנק, רכישת פוליסות ביטוח ועד להזמנת מזון מהיר; אנחנו מנהלים את רוב הפעילות היומיומית בדיגיטל, אבל מה קורה עם התרומות שלנו? מוצר טכנולוגי חדש בתחום הפילנתרופיה מנער את האבק מעל עולם התרומות ומציע ממשקים מתקדמים לניהול ומעקב אחרי תרומות, יחד עם כלים למימוש הטבות המס המקסימליות. נעים להכיר - קרנות תרומה פרטיות ודיגיטליות.

מה זה קרן תרומות פרטית?

קרן תרומות פרטית היא כלי פיננסי חדשני, המעניק לתורמים אפשרויות חדשות להגדלת האימפקט ולמיקסום הטבות המס המגיעות להם בגין תרומות. המודל מאפשר להפריש מראש סכום כסף המיועד לתרומה וכך להזדכות על המס עוד לפני שהכסף נתרם בפועל. המודל מגיע מארה"ב, שם הוא ידוע בשם Donor-Advised Fund (או DAF): התורם מעביר כספים לקרן המנוהלת ע"י עמותה והוא עצמו הופך לגורם מייעץ בעל סמכות להחליט על יעד התרומה. 

בקרנות תרומה עצם ההפקדה לקרן כבר מוכרת כתרומה, מה שמעניק לתורמים קבלה מוכרת למס על כל הסכום, עוד לפני ביצוע התרומה בפועל

מפסיקים לרדוף אחרי קבלות

המודל הפיננסי של קרן תרומה פרטית משנה את כללי המשחק בעולם הפילנתרופיה. קרנות התרומה מנוהלות בידי עמותות, מה שמאפשר להן להכיר בעצם ההפקדה לקרן כתרומה ולהעניק לתורמים קבלה מיידית מוכרת למס על כל סכום ההפקדה. לאחר ההפקדה והנפקת הקבלה, התורמים יכולים לתרום את הסכום לאורך זמן, בצורה אסטרטגית ושקולה, בלי להתעסק בקבלות.

להצטרפות ללא עלות לקרן התרומות של JGive >

הופכים תרומה להשקעה

בגלל שהכספים מנוהלים בידי עמותה, התורמים נהנים מכל הטבות המס להן היא זכאית. למשל: תוכלו להשקיע את כספי הקרן בשוק ההון וליהנות מפטור מלא ממס על הרווחים - פשוט כי עמותות פטורות ממס זה. עוד דוגמה להגדלת האימפקט שלכם באמצעות הטבות מס היא תרומת מניות. ניתן להפקיד לקרן התרומות שלכם גם מניות סחירות ללא צורך בתשלום מס רווחי הון (25%). זה אומר שאם הרווחתם 10,000 דולר על המניות בהן את סוחרים ובחרתם להפקיד אותן לקרן התרומות שלכם - לא תשלמו שום מס על הרווחים והמניות יחד עם 10,000 הדולרים שהרווחתם יעברו בשלמותן. בצורה הזו, תורמים יכולים להגדיל ב- 25% את כספי התרומות שלהם, בלי לשלם יותר.

להצטרפות ללא עלות לקרן התרומות של JGive >
קרן תרומות היא למעשה אפיק התרומה הדיגיטלי היחיד המאפשר לבצע תרומה באנונימיות מוחלטת, למעוניינים בכך

עולם תרומות חדש

היתרונות בקרן לא מסתכמים רק בהחזרי מס. הפרדת שלב ההפקדה מהתרומה מייצרת חלון זמן בו ניתן לבחור בצורה שקולה ואסטרטגית את יעד התרומות, לבחון את ביצועי העמותות השונות ולהעביר תרומה לעמותות בצורה חד פעמית או בהוראת קבע. בנוסף, תוכלו להתייעץ עם מנהלי תיקי תרומות לצורך בניית פורטפוליו תרומות התואם את השקפתכם. יתרון חשוב נוסף הוא האפשרות לתרום בעילום שם. תורמים המעדיפים לתרום מבלי לציין את שמם מגלים שקרן תרומות היא למעשה אפיק התרומות הדיגיטלי היחיד המאפשר להם לבצע זאת באנונימיות מוחלטת. התורם יכול לבחור שלא להציג את שמו והעמותה המקבלת את התרומה תראה רק את שם העמותה בה מנוהלת הקרן, לצד הסכום הנתרם.

לפרטים נוספים ולהסבר על המודל, לחצו כאן >

איך בוחרים קרן תרומות?

כספי התרומות שלכם הם הדרך שלכם להשפיע על המציאות ולכן חשוב לוודא שהם מנוהלים במקום מהימן ובטוח. נתונים שחשוב לשים לב אליהם לפני הצטרפות:

 1. ניהול דיגיטלי מול ניהול ידני
  כיום ניתן לנהל קרן תרומות מכל מקום, באמצעות הטלפון הנייד. בקשו לדעת האם הקרן אליה אתם שוקלים להצטרף מאפשרת הרשמה דיגיטלית ואילו פעולות תוכלו לבצע לבד. שאלו כיצד מתבצעות ההפקדות לחשבון והתרומות ממנו. מקומות מסוימים יאפשרו לכם לבצע את כל הפעולות בצורה דיגיטלית וחלקן יחייבו אתכם בהתנהלות מול נציג. ב- JGive פתיחת החשבון, כמו גם ההפקדות והתרומות מבוצעות אונליין, ללא מעורבות צד שלישי וזמינות לכם מכל מקום בעולם.

 2. סך הפקדה מינימלי
  קרנות מסוימות מאפשרות להצטרף רק מסך הפקדה מסוים (בדרך כלל עשרות אלפי שקלים). ב- JGive, לצורך השוואה, ניתן לפתוח קרן ללא סכום מינימלי ראשוני.

 3. מודל התשלום
  עמותות מסוימות גובות את התשלום בצורת דמי ניהול מסך הכספים המנוהלים בחשבון או בצורת תשלום חודשי. בדרך כלל דמי הניהול פוחתים ככל שסכום הכספים בקרן עולה. היתרון במנגנון תשלום זה הוא שבדרך כלל 100% מהתרומה מגיע לעמותות.

  אפשרות נוספת לגביית תשלום מגיעה בצורת עמלה מסך התרומה. בצורה זו התורמים נהנים משימוש ללא עלות בקרן והעמותה המנהלת את הקרן מנכה מסך התרומה אחוז מסוים המהווה השתתפות בכיסוי הוצאות תפעול הקרן. במקרים כאלה, כדאי לברר מהו אחוז התרומה העובר בפועל לעמותות.
 4. משך הזמן לביצוע התרומה
  הכספים בקרן לא יכולים להישאר שם לנצח. לכן, לאחר ההפקדה לקרן יש לבצע תרומה בתוך פרק זמן מוגדר. פרק הזמן הזה יכול לנוע בין שנה לחמש שנים והוא בדרך כלל מושפע מסכום הכספים בקרן. גופים שונים עשויים להעניק פרקי זמן שונים לתרומה וכדאי להשוות ביניהם.
 5. האנשים שמאחורי המוצר
  קרן תרומות היא גוף פיננסי וככזה, כדאי לוודא שמאחוריו עומדים אנשי מקצוע המפקחים על פעילותו. בדרך כלל קרנות תורמים מלוות בידי ועדות המפקחות על התנהלות התרומות ושקיפותן וכן על ביצוע ההשקעות בשוק ההון ושקיפות הפעילות למחזיקי הקרנות.
להצטרפות ללא עלות לקרן התרומות של JGive >

לכולם מגיע לתרום חכם

JGive היא עמותה ללא כוונת רווח והארגון היחיד בישראל המאפשר לכל אחד ואחת לפתוח קרן תרומה פרטית בקליק, ללא סכום הפקדה מינימלי. העמותות, להן תוכלו לתרום דרך הממשק, הן רק עמותות רשומות בעלות אישור ניהול תקין, להן אנחנו עושים בדיקות נאותות תקופתיות. האתר שלנו מהווה בית עבור התורמים בישראל ועד היום נתרמו בו מעל ל- 1,000,000 תרומות לארגונים ועמותות המקדמים שינוי בישראל.

לפרטים והצטרפות ללא עלות לקרן התרומות הפרטית של JGive, לחצו כאן

--

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם לרבות ניירות ערך, יחידות השתתפות בקרנות תרומה ו/או כל נכס פיננסי אחר. אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team