תרומות ומעשרות - מה זה ואיך תורמים אותן בדיגיטל?

כל מה שצריך לדעת על הפרשת תרומות ומעשרות בעידן המודרני: איך מפרישים תרומות ומעשרות בצורה מקוונת והדרכים שיצרנו כדי שתוכלו לקיים את מצוות מעשר כספים אונליין, במהירות ובקלות.

הפרשת תרומות ומעשרות מופיעה כבר בספר בראשית, שלב מוקדם מאוד בהיסטוריה של היהדות, ונהוגה גם בימינו כתנאי להכשרה של אוכל. מה זה מעשר כספים, ומה עומד מאחורי מצוות מעשרות? על כך, וגם על הרצון המבורך של הישראלים לתרום ולעזור לאחר.

תרומות ומעשרות - מבט היסטורי

תרומות ומעשרות הן חלק ממצווה שתועדה כבר בספר בראשית, על פיה יש להפריש חלק מן הייבולים והגידולים לכוהנים, לווים ועניים –בעיקר ירקות ופירות, משקאות מסוגים שונים, קטניות, ועוד.
גם כיום, מופרשות תרומות ומעשרות לפני שיווק המזון, למעט במקרים של ירקות או פירות מסוימים. תרומות ומעשרות אלו הם מחויבים בתחום המזון כדי לקבל תו כשרות.

למי נותנים תרומות ומעשרות?

קיים הבדל בין תרומה, לבין מעשר: לפי המסורת היהודית, התרומה היא נתח גדול יותר ומיועד בעיקר לכוהנים. המעשר הוא תרומה קטנה יותר המיועדת ללוויים.
את התרומה לכהן, שהיא התרומה הגדולה ביותר, יש להפריש על פי רצונו של התורם, אך כמובן אין לתרום את מלוא הכמות של היבול. המינימום לתרומה צריך להיות לפחות כ-2% מהכמות. לאחר מכן, יש להפריש 10% מהכמות שנותרה ללוויים. עשרת האחוזים הללו תקפים עבור כל תת סוג של מעשר, כאשר יש מעשר ראשון ומעשר שני, ועבור כל אחד יש להפריש 10%. עבור עניים המצווה לא מחייבת לתרום בכל פעם אלא רק פעמיים במהלך 6 שנות שמיטה.

תרומות ומעשרות בעידן המודרני

ניתן להפריש תרומות ומעשרות אונליין, באמצעות תרומה מקוונת ומהירה דרך הפלטפורמה שלנו. היתרון בהפרשת תרומות ומעשרות דרכנו הוא שכלל הסכום שבחרתם לתרום עובר ישירות ליעד התרומה, לטובת כל מטרה שתבחרו, באופן שקוף, חוקי ומסודר.
בנוסף לכך, אנו מאפשרים קבלת החזרי מס על התרומה, על פי המתאפשר במסגרת סעיף 46(א) לפקודת מס הכנסה, וחוסכים לכם את הבירוקרטיה הכרוכה באיסוף ושמירה של קבלות. ניתן לעשות זאת בקלות, ללא הגעה למשרדי מס הכנסה וללא צורך בהפעלת רואה חשבון או כל איש מקצוע אחר. פעולות אלו מתואמות עם מס הכנסה וכל הפעולות המתבצעות הן חוקיות ומוסדרות על פי חוק.

אז איך אפשר לתרום דרך אתר JGive בפועל?

התרומה מתבצעת בקלות ובמהירות: תוכלו לבחור את יעד התרומה על ידי חיפוש שלו בשדה החיפוש, או ע"י כניסה ללשונית "למי לתרום" בתפריט העליון של העמוד. לאחר בחירת היעד לתרומה, תגיעו לעמוד שלו – שם תמצאו פירוט על פעילותו, מה מטרתו ועבור מה ישמש הכסף לתרומה. תוכלו לבחור באפשרות "לתרומה", שם ייפתח חלון לבחירת הסכום הרצוי. תוכלו להגדיר האם מדובר בסכום חד פעמי או בהוראת קבע וניתן להעביר את התשלום באשראי או בביט.

סיכום

תרומות ומעשרות הן חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העם היהודי, ומהרגולציה המקובלת כיום להענקת תו כשרות לייבולים ולגידולים. התרומה ניכרת גם במקומות אחרים בחברה הישראלית ומשרתת את הרצון של כולנו לעזור לכל מי שזקוק לכך.  גם אנחנו ב-JGive מעוניינים לקחת חלק בעשיית הטוב לאחר, ולכן אנחנו פועלים בכדי לאפשר לתורמים שלנו לקיים מצוות מעשר כספים באופן בטוח ופשוט.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team