תרומת מניות - לתרום יותר, בלי לשלם יותר

ככל שעולם התרומות הולך ומתפתח, מתווספות דרכים באמצעותן ניתן להגדיל משמעותית את סכום התרומות ובכך להעצים ולמקסם את ההשפעה והעשייה החברתית.

כשתורם בוחר לתרום מניה, עומדות בפניו שתי אפשרויות: האחת, למכור את המניה בשוק החופשי ולתרום את הכסף שקיבל בעבורה, או - לתרום ישירות את המניה לעמותה לבחירתו. למרות שמדובר באותה מניה בדיוק - ההפרש בין סכום התרומה יכול להגיע ל- 25%

תרומת מניות – למי זה מיועד? וכיצד זה משתלם עבור שני הצדדים?

תרומת מניות מיועדת עבור תורמים המחזיקים במניה סחירה בבורסה. כאשר אדם מחליט לתרום את המניות שברשותו ישירות לעמותה כלשהי, העמותה פודה את ערך המניה במלואה, כך שהתורם עצמו פטור ממס על רווחי הון, העומד כיום בישראל על 25%. באופן זה, ככל שערך המניה עולה, כך סכום התרומה עשוי לגדול.

מכשיר התרומה המשתלם בישראל

כשתורם בוחר לתרום מניה, עומדות בפניו שתי אפשרויות: האחת, למכור את המניה בשוק החופשי ולתרום את הכסף שקיבל בעבורה, או - לתרום ישירות את המניה לעמותה לבחירתו. למרות שמדובר באותה מניה בדיוק - ההפרש בין סכום התרומה יכול להגיע ל- 25%. איך? שימו לב:

נניח ורכשתם מניות של אמזון (AMZN) בשווי 10,000 ש"ח ולאחר שנה, שוויין הוכפל ועומד כעת על 20,000 ש"ח. כלומר, הרווחתם 10,000 ש"ח. 

במידה ותחליטו למכור את המניות בשוק החופשי ולאחר מכן לתרום את ערכן תיאלצו להיפרד מכ- 2,500 ש"ח, (שהם המס על הרווחים) ולצורך התרומה יישארו אצלכם 17,500 ש"ח.

במידה ותחליטו לתרום ישירות את המניה באמצעות קרן תרומות, היא תעבור לפי שוויה המלא, ללא ניכויי מס רווחי הון. כלומר, תוכלו לתרום את כל ה-20,000 ש"ח במלואם.
מדובר בעד 25% הפרש, הנגזרים ישירות מההחלטה שלכם באיזו דרך להעביר את התרומה.

תרומת מניות באמצעות קרן תרומות פרטית

אחד הכלים המאפשרים תרומת מניות לכל עמותה רשומה בישראל, היא קרן תרומות פרטית. קרן תרומות פרטית (או DAF), הוא מכשיר פיננסי לניהול תרומות, באמצעותו ניתן להקים חשבון תרומות אישי דרך עמותה. הכספים המופקדים לחשבון למעשה מופקדים לחשבון העמותה - יתרון המעניק לבעלי הקרנות הטבות מס מידיות כבר משלב ההפקדה, עוד לפני ביצוע התרומה בפועל.

בנוסף, ניתן להעביר לעמותה המנהלת את קרן התרומות מניות וליהנות מפטור מלא ממס רווחי הון. כשיגיע הזמן לתרום, העמותה תפדה את ערך המניה בשלמותה ותעביר אותו לכל עמותה שתבחרו.

ב-JGive תוכלו להקים קרן תרומות אישית ודיגיטלית בקלות וללא עלות ולהפקיד אליה כספים במזומן או מניות סחירות, ליהנות מזיכוי מס מקסימלי ולתרום בעתיד - למי וכמה שתרצו. כמו כן, תוכלו ליהנות משירותים נוספים, המותאמים הן לתורמים והן לעמותות, כמו כלי ייחודי בעבור החזרי מס לפי סעיף 46(א), מערכת לניהול תרומות ועוד.

שוק ההון החברתי

תרומת מניות, שהייתה פעם מכשיר תרומה הזמין רק עבור פילנתרופים בעלי קרנות פרטיות, הופכת לזמינה ונגישה עבור כל תורם בישראל באמצעות קרנות התרומה הפרטיות והדיגיטליות של JGive. היא מאפשרת לתורמים להגדיל את ההשפעה ולרתום יותר כספים לעשייה החברתית שלהם - בלי להוציא שקל נוסף מכיסם. כמו כן, מדובר באופציה משתלמת ביותר עבור עמותות רבות, המסוגלות להרחיב את אפשרויות המימון שלהן.

מעוניינים לשמוע עוד על קרנות התרומה הדיגיטליות שלנו? השאירו פרטים כאן ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם לרבות ניירות ערך, יחידות השתתפות בקרנות נאמנות ו/או כל נכס פיננסי אחר. אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team