תרומה חודשית קבועה - למה זה טוב?

תרומה חודשית קבועה היא דרך פשוטה, אוטומטית ויעילה להבטיח שהמטרות שחשובות לכם מקבלות את היחס שמגיע להן באופן קבוע, לאורך כל השנה.

למי מאיתנו זה לא קרה; הודעה מהחבר המתנדב עם לינק לתרומה, או טלפון ממגייסי כספים באמצע יום עמוס. איכשהו, הסיטואציות האלה נוטות לפגוש אותנו כשאנחנו לא מוכנים ובדרך כלל גוררות מאיתנו תגובה מתחמקת. התרומה המזדמנת, תהיה אשר תהיה, היא פסיבית ולא יזומה. היא באה מתוך בקשה מנומסת (במקרה הטוב) ומייצרת תחושה כאילו אנחנו עומדים עם הגב לקיר - הארנק שלנו אל מול אינסוף המטרות החשובות בעולם. אז מה הפלא שחלקנו מעדיפים להמשיך הלאה ולסרב בנימוס?

מה שמעניין הוא שאנחנו דווקא כן רוצים לתת, פשוט לא בצורה הזו. לא כשאנחנו לא בשליטה. אם ככה, נראה שהפתרון פשוט- כל מה שצריך זה לתרום, מבחירה, לאחת המטרות שכן חשוב לנו לקדם. ככה נוכל לדעת שהכסף שלנו נמצא במקומות שחשוב לנו לקדם וגם נפסיק להרגיש לא בנוח עם כל סירוב לתרומה מזדמנת. אז למה זה עדיין לא קורה? 

שגרה מנצחים עם שגרה

הסיבה שאנחנו לא תורמים כמו שהיינו רוצים, היא שאנחנו פשוט לא יודעים. לא יודעים למי, כמה ומתי. גם אם יש לנו תשובה לשתי השאלות הראשונות, אנחנו כל כך עמוסים בשגרת היום-יום שקשה לנו לעצור ולהקדיש את הזמן והקשב כדי לחשוב על חיים של אחרים או על מטרות אלטרואיסטיות. אבל יש פתרון והוא אפילו יחסית פשוט: פעולות אוטומטיות קבועות. במקום להילחם בשגרה - אפשר לאמץ לתוכה את התרומה. זו הסיבה שהומצאה הוראת הקבע, או כמו שאנחנו מעדיפים לקרוא לה: תרומה חודשית קבועה. 

תרומה חודשית קבועה - למה כדאי לעשות את זה?

אנחנו נוהגים להשתמש בתשלום חודשי קבוע לחשבונות סלולר ואינטרנט, או לטובת מנוי בשירותי סטרימנינג  ומוזיקה. באותה הדרך בדיוק, אפשר להשתמש בתשלום חודשי (הוראת קבע) גם כדי להגשים את היעדים החברתיים שלכם ולתמוך באופן קבוע בפעילות של עמותה שאנחנו מאמינים במה שהיא עושה.

תרומה חודשית קבועה היא דרך נוחה, קלה ואפקטיבית מאוד כדי להשפיע על פעילות העמותות ולתמוך במשהו שאתם מאמינים בו, בגלל ארבעה דברים מרכזיים:

1. זו דרך לקדם את האג'נדה שלכם

נכון, לצקצק מול פיד החדשות זה נוח, אבל לא ממש מקדם אותנו לאנשהו. לעומת זאת, תרומה חודשית קבועה היא הדרך שלכם לתמוך באופן קבוע במקומות שאתם מאמינים בהם ולעשות שינוי אמיתי בשטח. זה יכול להיות בתחומי קיימות, רווחה, חינוך, זכויות מיעוטים ומה לא. מעבר לכסף שעוזר להשיג את המטרות, תרומה חודשית מהווה גם אמירה שאכפת לנו באמת מנושאים מסוימים. כמה אכפת? מספיק כדי שנסכים לשים את הכסף שלנו שם.

2. זה אוטומטי

כמו שאמרנו, שגרה מנצחים עם שגרה. פשוט בוחרים סכום תרומה חודשי ועמותה שאתם רוצים לתמוך בה באופן שוטף והכסף עובר לעמותה פעם בחודש במועד שתבחרו.

3. זה חוסך הפתעות

תרומה חודשית קבועה היא דרך מעולה לדעת שאתם עושים טוב מצד אחד ולא מופתעים בסוף החודש כשמגיע פירוט האשראי. בנוסף, בגלל שאתם בוחרים את הסכום ואת התקופה, תוכלו לתכנן את תקציב התרומה השנתי שלכם ולדעת מראש מהו החזר המס שאתם צפויים לקבל בסוף השנה.

4. זה מעניק שקט נפשי

כל תרומה עושה שינוי, אבל תרומה חודשית קבועה מעניקה לעמותות מסגרת תקציבית יחסית ברורה ומאפשרת להן לתכנן בצורה טובה יותר את הפעילויות והמיזמים העתידיים שלה. כשעמותה יודעת שבכל חודש נכנס סכום קבוע מתרומות מתחדשות, זה חוסך ממנה את העיסוק האינטנסיבי בגיוס משאבים ומפנה לה זמן להתעסק בסיבה שלשמה היא נוצרה - לעשות שינוי בחברה הישראלית.

ובתכלס, תרומה חודשית קבועה עוזרת לכם לעשות שינוי אמיתי - כי הדרך היחידה לשנות דברים, היא לתמוך בהם.

איך יוצרים תרומה חודשית קבועה?

  1. בחרו עמותה שמעניינת אתכם
  2. בעמוד התשלום המאובטח בחרו ב"הוראת קבע"
  3. הכניסו את הסכום החודשי לתרומה
  4. בחרו את מספר החודשים שתרצו לתרום
  5. לחצו על "תרמו עכשיו"

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team